Na konci roka 2019 sa konala konferencia Sociálna ekonoika - príklady dobrej praxe 3.
Dňa 28.11.2019 s v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave na Konventnej ulici uskutočnila prezentácia výsledkov a odporúčaní projektu Konkurencieschopnosť, ekonomický rast a prežitie firiem. Výsledky prezentovali zástupcovia z troch slovenských ekonomických univerzít – Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA), Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) a Prešovskej univerzity (PU). Počas troch rokov trvania projektu grantovej podpory APVV tímy ekonómov skúmali faktory, ktoré majú vplyv na konkurencieschopnosť krajiny a vedú k ekonomickému rastu a aj prežitiu firiem SR. Okrem toho analyzovali postavenie Slovenska v jednotlivých svetových rebríčkoch konkurencieschopnosti.
Dňa 15. novembra 2019 sa na pôde Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave konalo 3. medzinárodné stretnutie katedier ekonómie.
V pondelok 21. októbra 2019 sa uskutočnil odborno-vzdelávací seminár KET s prof. Kris Bulcroft z USA na tému Active Learning Strategies: Practical Ways to Engage Your Students. Pedagógovia z Ekonomickej univerzity v Bratislave diskutovali o súčasných trendoch v oblasti vzdelávania.
V pondelok 21. októbra sa uskutočnil odborno-vzdelávací seminár KET s prof. Kris Bulcroft z USA na tému Active Learning Strategies: Practical Ways to Engage Your Students.
"HRUBÉ NÁRODNÉ ŠŤASTIE bolo témou prednášky
Študenti 4. ročníka boli v rámci predmetu Regionálna ekonómia a politika 2 dňa 16.4.2019 na exkurzii v Campus City, v jednom z najväčších co-workingových priestorov v Bratislave. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať zamestnancom co-worku za ústretovosť a umožnenie prehliadky. Špeciálna vďaka patrí Terézii Kmecovej, ktorá nás počas celej exkurzii sprevádzala a vysvetľovala zmysel fungovania co-worku, aké typy start-upov sa k nim hlásia a ako ich podporujú a v neposlednom rade nám vysvetlila ako je možné sa k nim dostať.
Po dvoch ročníkoch európskeho kola súťaže Rotman Trading Competition (RETC 2016, 2018) v Ríme a dvoch ročníkoch svetového kola v Toronte (RITC 2017, 2018), kedy sme úspešne reprezentovali II. stupeň štúdia študijného programu Bankovníctvo (Národohospodárska fakulta EU v Bratislave) pod odborným vedením doc. Ing. Jany Kotlebovej, PhD., sme sa opäť otvorili svetovej konkurencii.
Vedúci katedry KSRaP doc. Mgr. Martin Kahanec MA PhD. nás reprezentoval dňa 14. 6.2017 v Spojenom výskumnom centre (JRC) Európskej Komisie s príspevkom zameraným na tému prekonávania bariér v nezamestnanosti mladých.
Pochvala priamo od člena predstavenstva, spätná väzba na tvoju prácu a intenzívna spolupráca priamo s odborníkmi, aj o tom je korporátna Bankademy.
Bankademy je spoločným projektom Tatra banky, a.s., Národohospodárskej fakulty a Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.
V dňoch 03. 04. 2017 až 05. 04. 2017 navštívil Katedru poisťovníctva Prof. Russell Gerrard, Associate professor and Associate dean for undergraduate studies na Cass Business School, City University, London. Prof. Gerrard prezentoval výsledky svojej výskumnej činnosti na Vedeckom seminári Katedry poisťovníctva. Jeho prednášky zameriavajúcej sa na investovanie dôchodkových úspor a matematické modelovanie ich optimalizácie sa zúčastnili zamestnanci a PhD. študenti z NHF a FHI EU v Bratislave. Prednáška vzbudila veľkú diskusiu o téme, ktorá je veľmi aktuálna aj na Slovensku, nakoľko výška dôchodkových úspor je významne determinovaná práve výberom optimálnej investičnej stratégie v druhom a treťom pilieri. Okrem toho prof. Gerrard prednášal aj pre študentov o náhodných procesoch a stochastickom modelovaní. Prednášky sa zúčastnilo viac ako 50 študentov študijného programu Poisťovníctvo a študijného programu Aktuárstvo EU v Bratislave.
Ďakujeme za účasť všetkým zúčastneným a dúfam, ze vás tieto prednášky obohatili rovnako ako nás.
Partneri fakulty