Milé študentky, milí študenti,

zverejňujeme poradie nominovaných študentov na základe výsledkov výberového kanania na Erasmus+ študijné pobyty v akademickom roku 2020/2021 na NHF, ktoré sa konalo v dňoch 26.2.2020 a 27.2.2020.

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti s COVID-19 sa Oddelenie medzinárodnej mobility EUBA rozhodlo zatiaľ nezverejňovať prehľad zadelenia študentov na jednotlivé univerzity. O ďalšom postupe a krokoch budú študenti informovaní e-mailom hneď ako sa situácia upokojí a budeme vedieť stanovisko EK. Ďakujeme za pochopenie.

Aktuálne je otvorená nová výzva na štúdium v rámci programu Erasmus+ KA107 na partnerských univerzitách po celom svete s grantovým príspevkom alebo bez grantu. Viac informácií nájdete v priloženom informačnom letáku. Pre viac informácií môžete kontaktovať Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

V rámci programu Akcia Rakúsko – Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní, je aktuálne otvorená ďalšia výzva na predkladanie žiadostí o štipendiá na pobyty v Rakúsku, a to v nasledujúcich kategóriách:

·      Štipendiá Akcie pre diplomantov,

·      Štipendiá Ernsta Macha Akcie pre doktorandov,

·      Výskumné štipendiá Akcie pre postdoktorandov,

·      Štipendiá Akcie na letné jazykové školy (o štipendiá na letné jazykové školy sa v roku 2020 môžu uchádzať uchádzači z humanitných odborov a umenia).

Milé študentky, milí študenti NHF,

chcete študovať na jednej z prestížnych partnerských univerzít v zahraničí? Teraz máte skvelú príležitosť v rámci programu Erasmus+. Otvárame výzvu na podávanie prihlášok na Erasmus+ štúdium v akademickom roku 2020/2021. Nenechajte si ujsť túto výzvu, nakoľko ponuka univerzít je najväčšia v prvej výzve a top univerzity sa stihnú obsadiť už v hlavnej výzve! Termín na podanie prihlášky je najneskôr 17. február 2020 (do polnoci). Prečítajte si informácie o programe ERASMUS+ a aktuálnych sadzbách grantov na mobilitu študentov.

DÔLEŽITÉ TERMÍNY

Deadline na podávanie prihlášok: 17.2.2020 do 24:00.

Termín výberového konania (osobných pohovorov): 26.2.2020 od 9:00. (POZOR ZMENA!)

Aktuálna výzva na projekt Central Europe Connect na letný semester akad. roka 2019/2020, ktorý sa bude konať od 8. - 14. marca 2020. Deadline na prihlasovanie študentov je 25. november 2019. Študenti musia poslať všetky podklady (životopis, motivačný list a výpis výsledkov štúdia) na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Neváhaj a využi aj tento rok jedinečnú príležitosť zúčastniť sa Erasmus+ praktickej stáže. Získaj odborné / praktické zručnosti s cieľom lepšie pochopiť ekonomické a spoločenské podmienky hostiteľskej krajiny v súčinnosti s nadobudnutím pracovných skúseností a jazykových zručností.

Vyplň prihlášku v systéme www.studyabroad.sk na súčasný akademický rok 2019/2020. Vyplnenú prihlášku odovzdaj prodekanovi pre zahraničné vzťahy na Tvojej fakulte do 15. decembra 2019. Viac informácií o stážach