Štát podporí nájom, developerom sa to máli

Pre developerov je jednoduchšie byty postaviť a predať, ako ponúkať prenájom, ktorého ceny sú regulované.

Na jednej strane firmy, ktorým chýbajú zamestnanci, na druhej strane regióny s vysokou nezamestnanosťou. Zdanlivo jednoduché riešenie, presunúť ľudí za prácou, však naráža doslova na nehnuteľnú prekážku. Aj v hladových dolinách držia ľudí domy. 

Nemobilné Slovensko
Podľa Martina Kahanca zo Stredoeurópskeho inštitútu pre výskum práce je miera mobility len 1,7 percenta, toľko ľudí bolo ochotných sa presťahovať „Najväčšou bariérou je veľmi vysoká miera vlastníctva domov a bytov, a to najmä v kombinácii s nedostatkom dostupných nájomných bytov,“ vysvetľuje.

Michal Páleník, riaditeľ Inštitútu zamestnanosti, dodáva, že za prácou sa presúvajú prevažne mladí ľudia, pre ostatných to nie je také jednoduché. „Hlavne pre tých, čo majú rodiny, je sťahovanie na Slovensku veľmi ťažké. Predajú svoju nehnuteľnosť a za získané financie si zaplatia možno pár rokov nájmu v Bratislave.“ 

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.