Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja organizovala medzinárodné kolokvium – Regionálny rozvoj, verejná správa a geografia 1990-2015 – pri príležitosti svojich 25. narodenín.

Dňa 15.10.2015 sa v spoločenskej miestnosti Národohospodárskej fakulty konalo medzinárodné kolokvium Regionálny rozvoj, verejná správa a geografia 1990-2015 pod záštitou Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja, ktorá v tomto roku oslavuje 25 rokov od založenia v roku 1990. Nosnou témou kolokvia bola Transformácia ekonomiky a transformácia univerzít: ich vzájomné vzťahy.

Rudolf Sivák (prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave) a Mikuláš Luptáčik (dekan Národohospodárskej fakulty, EU v Bratislave) slávnostne otvorili kolokvium.

Na kolokviu vystúpilo niekoľko významných hostí ako Edward Bergman, Gunther Maier (obaja Institute for Multi-Level Governance and Development, Department of Socioeconomics, WU Wien), René Wokoun (rektor Vysoké školy regionálního rozvoje v Prahe), Peter Džupka (vedúci Ketdry regionálnych vied a manažmentu, Ekonomická fakulta, TU v Košiciach), Ján Buček (vedúci Katedry humánnej geografie a demografie, Prírodovedecká fakulta, UK v Bratislave) či Jiří Kern (Katedra regionální a environmentální ekonomiky, Vysoká škola báňská TU v Ostrave).

Fotografie z kolokvia sú dostupné na tejto stránke.