Katedra sociálneho rozvoja a práce dňoch 14. – 15. mája 2015 zorganizovala medzinárodnú vedeckú konferenciu „Nové výzvy pre sociálnu politiku a globálny trh práce 2015“, ktorá sa konala pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR JUDr. Jána RICHTERA a rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave prof. Ing. Ferdinanda DAŇA, PhD.

Konferencia bola organizovaná v rámci dlhoročnej spolupráce medzi Katedrou sociálneho rozvoja a práceNárodohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave a výskumno-štatistickou spoločnosťou TREXIMA Bratislava. Program bol prioritne orientovaný na stratégiu zamestnanosti s osobitným zameraním na tvorbu pracovných miest a zvyšovanie zamestnanosti v SR a jej jednotlivých regiónoch, čo je základom zvyšovania kvality života. Pozornosť bola venovaná aj ďalším aktuálnym otázkam sociálnej politiky. Rokovaní sa zúčastnilo takmer 90 domácich a zahraničných odborníkov na danú problematiku.

FOTOGALÉRIA