Dňa 21. októbra 2014 guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch  udelil prvú cenu Ing. Michalovi Habrmanovi, PhD. z NHF EU v Bratislave za najlepšiu dizertačnú prácu v oblasti ekonómie na tému „Rozšírený Leontiefov model so štrukturálnou dekompozíciou“.

Súťaž o cenu guvernéra NBS pre študentov vysokých škôl za najlepšiu dizertačnú, resp. diplomovú prácu v oblasti ekonómie vyhlásila po druhýkrát. Do súťaže sa mohli zapojiť študenti vysokých škôl na Slovensku, alebo aj slovenskí občania študujúci v zahraničí. V roku 2014 bolo možné prihlásiť najmä práce obhájené v školskom roku 2013/2014, a to najmä dizertačné práce v oblasti menovej ekonómie, makroekonómie, finančnej ekonómie a finančnej stability, ktoré majú výnimočnú kvalitu a sú originálnym prínosom k vedeckému poznaniu.

Ing. M. Habrman, PhD. analyzoval zmeny v emisii skleníkových plynov generovaných slovenskou ekonomikou a vplyv technologického pokroku na zníženie množstva emisií na jednotku produkcie. Pri rozklade emisií podľa spotrebného princípu zostrojil uhlíkovú stopu pre jednotlivé spotrebné odvetvia na Slovensku.

Zdroj tlačovej správy: NBS