Študent študijného programu Bankovníctvo z NHF Martin Babocký získal prvé miesto v súťaži mladých investorov Forex Cup Young 2014 organizovanej spoločnosťou X-Trade Brokers.

Súťaž Forex Cup Young 2014 sa uskutočnila v termíne 1.4. - 30.4. 2014  s cieľom dosiahnutia najväčšieho zhodnotenia prideleného portfólia v hodnote 100 000 EUR na virtuálnom účte. Študent za dané obdobie zhodnotil svoje portfólio o 1462 %, čo mu v konkurencii 237 súťažiacich (študentov vysokých škôl na Slovensku) zabezpečilo prvé miesto.

Martin Babocký sa počas letného semestra akademického roka 2013/2014 oboznámil s obchodovaním na obchodnej platforme na FOREXovom trhu prostredníctvom predmetu FOREX zabezpečovaného Katedrou bankovníctva a medzinárodných financií pod vedením doc. Ing. Jany Kotlebovej, PhD. a Ing. Márii Širaňovej, PhD.

Víťazovi blahoželáme.