Dňa 21. novembra 2013 sa konalo pri príležitosti 60. výročia založenia Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave slávnostné rozšírené zasadnutie Vedeckej rady Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Počas slávnostného ceremoniálu vystúpili minister školstva, vedy, výskumu a športu SR doc. PhDr. Dušan ČAPLOVIČ, DrSc., rektor EU v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. Rudolf SIVÁK, PhD. a dekan Národohospodárskej fakulty prof. Ing. Ján Lisý, PhD.

Príhovor dekana    Plakety

Dekan NHF EU v Bratislave prof. Ing. Ján Lisý, PhD. udelil pri príležitosti 60. výročia založenia Národohospodárskej fakultypamätnú medailu Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave jej bývalým dekanom:

prof. Ing. Jozefovi Mihalikovi, DrSc ., emeritnému profesorovi (1963 – 1966),

prof. Ing. Vladimírovi Háčikovi, DrSc., emeritnému profesorovi (1969 – 1972),

prof. Ing. Vladimírovi Zapletalovi, CSc. (1976 – 1985),

doc. Ing. Jozefovi Makúchovi, PhD., hosťujúcemu profesorovi (1991 – 1994),

Dr. h. c. prof. Ing. Rudolfovi Sivákovi, PhD. (2000 – 2007),

in memoriam:

prof. Ing. Jozefovi Rosovi, DrSc., (1960 – 1963)
- medailu prevzal v zastúpení vnuk Vladimír Rosa,

prof. Ing. Zdenkovi Laučíkovi, DrSc .(1966 – 1969)
- medailu prevzala v zastúpení dcéra Ing. Zuzana Laučíková,

prof. Ing. Jozefovi Košnárovi, DrSc. (1985 – 1991)
- medailu prevzal v zastúpení syn Ing. Peter Košnár,

prof. Ing. Jurajovi Trnovskému , CSc. (1994 – 2000)
- medailu prevzal v zastúpení syn Ing. Karol Trnovský, PhD.

Fakulta – to sú ľudia. Jej jednotliví predstavitelia sa významným spôsobom podieľali na rozvoji fakulty, zanechali tu kus svojho života, myšlienok a nádejí. Aj vďaka ním patrí dnes Národohospodárska fakulta medzi najvýznamnejšie ekonomické fakulty na Slovensku....“

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. Rudolf SIVÁK, PhD. udelil Národohospodárskej fakulte EU v Bratislave pri príležitosti 60. výročia založenia fakulty pamätnú medailu Ekonomickej univerzity v Bratislave.

FOTOGALÉRIA