Pri príležitosti 60. výročia založenia Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave sa dňa 8. novembra 2013 uskutočnil v priestoroch Národnej banky Slovenska už štvrtý ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Katedry ekonomickej teórie pod názvom „Ekonomická teória a ekonomická realita 2013“. Konferencia sa konala pod záštitou guvernéra Národnej banky Slovenska doc. Ing. Jozefa Makúcha, PhD., hosť. prof. a rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. Rudolfa Siváka, PhD.

Hlavným cieľom konferencie bola konfrontácia teoretických prístupov a poznatkov v kontexte aktuálnych problémov hospodárskej reality súčasného ekonomického vývoja. Konferencia bola zároveň aj príležitosťou pre prezentáciu výsledkov grantových projektov VEGA a OP VaV, riešených na Katedre ekonomickej teórie.