V dňoch 16. a 17. mája 2013 sa konala vo Veľkom Mederi medzinárodná vedecká konferencia pod názvom „Nové výzvy pre sociálnu politiku a globálny trh práce“, ktorú zorganizovala Katedra sociálneho rozvoja a práce v spolupráci so spoločnosťou Trexima Bratislava, dlhoročným spolupracovníkom katedry. Záštitu nad konferenciou prevzal minister práce sociálnych vecí a rodiny SR JUDr. J. Richter a rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. R. Sivák, PhD. Medzinárodnej vedeckej konferencie sa zúčastnilo viac ako 60 účastníkov zo Slovenska a zo zahraničia, prevažne z univerzít, štátnej a verejnej sféry.

Medzinárodnú vedeckú konferenciu otvorila vedúca Katedry sociálneho rozvoja a práce prof. Ing. E. Rievajová, PhD., ktorá privítala čestných hostí konferencie - štátneho tajomníka MPSVaR SR Mgr. B. Ondruša a generálneho riaditeľa ÚPSVaR SR Ing. M. Valentoviča, členov vedeckého výboru konferencie: prof. Ing. J. Lisého, PhD., prof. Ing. Ch. Klikovú, PhD., prof. Ing. V. Krebsa, PhD., Mag. E. Horak, prof. Ing. M. Šikulu, DrSc. Zároveň vyzdvihla dlhoročnú spoluprácu katedry s mnohými účastníkmi konferencie.

Rokovanie konferencie zahájil dekan NHF EU v Bratislave prof. Ing. J. Lisý, PhD. V pléne vystúpili Mgr. B. Ondruš, Ing. M. Valentovič, prof. Ing. M. Šikula, DrSc., Ing. P. Grznár, PhD., prof. Ing. P. Staněk, CSc., Mag. Eva Horak, prof. Ing. Christiana Kliková, PhD., PaedDr. Lucie Dítětová a prof. Ing. E. Rievajová, PhD. Po odbornej diskusii sa pokračovalo v prezentovaní výsledkov výskumu účastníkov konferencie podľa jednotlivých tematických blokov.

Záverom treba vyzdvihnúť vysokú odbornú úroveň konferencie a konštatovať, že v rámci vystúpení a širokej diskusie účastníkov – odborníkov na oblasť sociálnej politiky a trhu práce, priniesla konferencia celý rad názorov a námetov na riešenie súčasných sociálno-ekonomických problémov nielen v SR ale aj v EÚ. Podujatie obohatilo spoluprácu medzi vedou a praxou a prinieslo nové väzby pre budúcu spoluprácu.

FOTOGALÉRIA