Dňa 9. apríla 2013 vedenie NHF EU v Bratislave a Študentský parlament NHF zorganizovali fakultné kolo ŠVOČ, na ktorom sa súťažne predstavilo 14 študentských odborných prác. Súťaž sa uskutočnila v dvoch sekciách, a to osobitne pre bakalárske štúdium a pre inžinierske štúdium.

Odborné komisie rozhodli o nasledovnom umiestnení študentských odborných prác v jednotlivých sekciách.

Odborná komisia pre I. stupeň štúdia :

1. miesto: Katarína Sedláková (3. ročník, Financie, bankovníctvo, investovanie), téma práce: Participatívne rozpočtovanie ako inovatívny nástroj v manažmente samosprávy (vedúca práce – doc. Ing. Erika Neubauerová, PhD.),

2. miesto: Klaudia Poláková (3. ročník, Poisťovníctvo), téma práce: Psychologické aspekty v poisťovníctve (vedúci práce Ing. Tomáš Ondruška)

3. miesto: Mária Váczlavová (3. ročník, Poisťovníctvo), téma práce: Dynamika a trend vývoja technických rezerv na Slovensku (vedúca práce – Ing. Ingrid Vachálková, PhD.)

Peter Šarník (2. ročník, Financie, bankovníctvo, investovanie), téma práce: História bankrotov štátov (vedúca práce - Ing. Mária Vojtková, M.A.)

Odborná komisia pre II. stupeň štúdia:

1. miesto: Róbert Prno (1. ročník, Bankovníctvo), téma práce: Komparácia menových politík centrálnych bánk krajín operujúcich v systéme ERM II. (vedúca práce - Ing. Mária Vojtková, M.A.)

2. miesto: Jozef Kubala (2. ročník, Hospodárska politika), téma práce: Technologické toky v slovenskej republike (vedúci práce: Ing. Martin Lábaj, PhD.)

3. miesto: Martin Bočkay (1.ročník, Financie), téma práce: Skúmanie trhových reakcií na zníženie alebo nevyplatenie dividend a na „profit warnings“ (vedúca práce: Ing. Katarína Vovková)

Všetci účastníci fakultného kola ŠVOČ boli finančne odmenení vo forme motivačného štipendia. Víťazné práce (prvé 3 miesta v každej sekcii) odporučili odborné komisie odmeniť Cenou Nadácie Národohospodár, ako aj vecnými cenami (knižné publikácie z edície Tatrabanky).

Víťazi vo svojich kategóriách sa zúčastnili „Súťaže o cenu dekana VŠE v Prahe“, ktorá sa uskutočnila 19. apríla 2013.

Na „Cenu Ekonomickej univerzity v Bratislave za študentskú vedeckú a odbornú činnosť“ za Národohospodársku fakultu v roku 2013 boli navrhnuté tieto práce:

Odborná komisia pre I. stupeň štúdia :

práce: Participatívne rozpočtovanie ako inovatívny nástroj v manažmente samosprávy, (vedúca práce – doc. Ing. Erika Neubauerová, PhD.)

Odborná komisia pre II. stupeň štúdia:

1. miesto: Róbert Prno (1.ročník, Bankovníctvo), téma práce: Komparácia menových politík centrálnych bánk krajín operujúcich v systéme ERM II (vedúca práce - Ing. Mária Vojtková, M.A.)