Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja NHF EU v Bratislave v spolupráci s Regional Science Association (ERSA) a European Real Estate Society (ERES) zorganizovala v Tatranskej Lomnici v dňoch 20. - 23. marca 2013 v poradí už 3. ročník Zimného seminára regionálnej vedy pod názvom „Regional Economics in New Perspectives“.

Vedeckú časť seminára otvoril svetoznámy expert regionálnej vedy, profesor Gunther Maier, z Wirtschaftsuniversität Wien so svojou plenárnou prednáškou pod názvom Real Estate Appraisal by Use of Spatial Hedonic Price Methods“. Významný expert z oblasti makroekonómie, profesor Alexandru Minea, z Univerzity Auvergne (Francúzsko), vystúpil s príspevkom na tému The Size Does Matter: New Evidence on the Effect of Intellectual Property Rights on Innovation .

Teší nás, že Zimného seminára 2013 sa zúčastnilo takmer 30 účastníkov reprezentujúcich 10 rôznych univerzít z 8 krajín. Odznelo 20 zaujímavých príspevkov v anglickom jazyku na témy ako odvetvové klastre, inovácie, kohézna politika EÚ, migrácia, urbárny rozvoj a ďalšie.

FOTOGALÉRIA