Vedecký seminár Katedry poisťovníctva sa konal dňa 06.11.2012 v rámci Týždňa vedy a techniky 2012 na pôde Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Bol zameraný na priblíženie vedeckovýskumnej činnosti jednotlivých členov katedry. V rámci seminára boli prezentované viaceré zaujímavé témy, ktoré pútavo odhaľovali aj tie najtajnejšie zákutia a otázky poistnej vedy a snažili sa predostrieť ich riešenie širšiemu publiku.

Oblasti, na ktoré sa jednotliví autori zamerali súviseli s predstavením katedry; so životným poistením a postojom občanov Slovenskej republiky k nemu; rodovou rovnosťou v sektore poisťovníctva; ako aj nepopulárnej téme finančných sprostredkovateľov a ich vnímaniu. Špecifickú tému tvorila otázka úlohy vierovyznania v dopyte po poistení.

V závere seminára bola vyhodnotená vyhlásená fotosúťaž s témou: „Som poistno pozitívny“. Víťazom sa stal Ľuboš Slávik, študent 1. ročníka 2. stupňa vysokoškolského štúdia študijného programu Hospodárska politika.

FOTOGALÉRIA