Dňa 28. septembra 2012 sa v Bratislave a ďalších slovenských mestách uskutočnil v poradí už šiesty ročník Noci výskumníkov, ktorého účastníkom bola aj Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave.

V Bratislave sa podujatie uskutočnilo v priestoroch nákupného centra Avion. NHF EU v Bratislave reprezentovali mladí vedci z Katedry ekonomickej teórie, Katedry poisťovníctva, Katedry sociálneho rozvoja a práce, Katedry hospodárskej politiky a Katedry bankovníctva a medzinárodných financií.

Formou jednoduchých prezentácií sa široká verejnosť mohla oboznámiť s výsledkami ich výskumu. Diskutovalo sa o témach ako Súboj ekonomických teórií, Väzňova dilema na vlastnej koži, Rozhoduj o peniazoch v mene ECB, Otestuj si svoju finančnú gramotnosť, Investovanie na Wall Street, Koľko nás stojí štát, Namaľuj si svojho ekonóma, Čo vieš o EÚ a namaľuj si svoju vlastnú menu, Index šťastia vs. chudoba, Fakty o nezamestnanosti a súčasné piliere dôchodkového systému, či Šetrenie v domácnosti.

Nespočetné množstvo ekonomických hier ako napr. testy finančnej gramotnosti, otestuj sa vo vývoji rovnovážnej ceny, väzňova dilema, čierny pasažier, sebeckosť vs. altruizmus, rozhoduj v mene ECB, nauč sa zhodnocovať svoje peniaze, nauč sa správne investovať (FOREX), osemsmerovky, tajničky, kvízy, pexeso, nakresli si svoju karikatúru ekonóma a mnohé iné upútali nielen mladých, ale aj dospelých.

FOTOGALÉRIA