KVSaRR kapustnica december 2017 1.0

Pedagogicky je katedra profilovaná na výučbu teoretických a praktických problémov v oblasti verejnej správy a regionálneho rozvoja a v rámci nich najmä na otázky územnej verejnej správy, regionálnej ekonómie a politiky, mestského rozvoja, regionálnej analýzy, environmentálnej politiky, ekonomickej geografie, mestského marketingu a manažmentu a tvorby projektov pre regionálny a lokálny rozvoj a analýzy politík.

Vedecko-výskumná činnosť katedry prispievala k rozvoju vedy v oblasti regionálnej ekonómie a regionálnej politiky a zaoberá sa teóriou organizácie a výkonu verejnej správy a praxou inštitúcií štátnej správy a samosprávy. Katedra gestoruje študijný program Verejná správa a regionálny rozvoj n I., II. a III. stupni štúdia.

Katedra iniciovala založenie občianskeho združenia Spoločnosť pre regionálnu vedu a politiku, ktoré je združením akademických pracovníkov a praktikov v oblasti regionálneho rozvoja v SR a ČR. Spoločnosť je zástupcom slovenskej sekcie v European Regional Science Association. Medzi jej hlavné aktivity patrí každoročné organizovanie Zimného seminára regionálnej vedy a spoluorganizovanie konferencie Central European Conference in Regional Science

Kde nás nájdete: 3.poschodie, blok B (stará budova)

Vedenie katedry

doc. Ing. Štefan REHÁK, PhD.

vedúci katedry

miestnosť: 3B.48 tel.: 02/672 91 318

prof. Ing. Elena ŽÁRSKA, CSc.

zástupkyňa vedúceho katedry

miestnosť: 3B.53 tel.: 02/672 91 353

Ing. Eva BELVONČÍKOVÁ, M.A., PhD.

tajomníčka katedry

miestnosť: 3B.44 tel.: 02/672 91 350