Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja organizovala v spolupráci so Spoločnosťou pre regionálnu vedu a politiku (ERSA Slovak Section) a medzinárodným vedeckým časopisom Region Direct už 5. ročník Zimného seminára regionálnej vedy, ktorý sa tento rok uskutočnil v dňoch 11. - 14. marca 2015 na Štrbskom Plese.

Tento rok sa seminára zúčastnilo 25 účastníkov reprezentujúcich 12 rôznych univerzít zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Rakúska a Švédska. V jednotlivých sekciách sa diskutovalo na témy regionálneho rozvoja – aglomerácie, klastre, kreatívne odvetvia, inovácie, globalizácia, politika Európskej únie a ďalšie.

Hlavným rečníkom seminára bol profesor Christoph Weiss (Wirtschaftsuniversität Wien), ktorý vystúpil s prednáškou „Information and Price Dispersion in Space: Theory and Evidence”. Nezabudnuteľným zážitkom pre účastníkov zostane aj spoločná túra na Popradskom Plese ako aj záverečný slávnostný večer, počas ktorého bola udelená cena za najlepší príspevok, ktorú získal Balázs Páger (Hungarian Academy of Sciences) s príspevkom „ The Relationship between the Entrepreneurial Activity and the Entrepreneurial Performance Influencing Factors in the European Union“. Ocenená bola aj najlepšia prezentácia (Tomáš Jacko a Adam Síbert z Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja NHF) a najlepšia fotografia vyhotovená počas zimného seminára, ktorú získala Veronika Ferčíková (Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja NHF EUBA).

VEDECKÝ VÝBOR SEMINÁRA

• Christoph WEISS, Department of Economics, Vienna University of Economics and Business
  • Oto HUDEC, Katedra regionálnych vied a manažmentu, EF Technická univerzita v Košiciach
  • Andrzej CIESLIK, University of Warsaw