Vo štvrtok 1. 2. 2018 sme mali vzácnu návštevu. 30 žiakov Obchodnej akadémie v Hlohovci si prišlo aspoň na chvíľu vyskúšať, aké to je študovať na Ekonomickej univerzite a našej katedre. Špeciálnu prednášku s názvom: "Korupcia - ako ju definovať, ako ju merať, ako proti nej bojovať" pre nich pripravil Tomáš Jacko. Žiaci boli skvelí. Dúfame, že sa o pár rokov znova s niekoľkými stretneme, tentokrát už ako študentami našej univerzity.

Milí naši priaznivci,

pripravili sme pre vás tradičnú "fotokroniku" tých najdôležitejších udalostí za rok 2017. Pripomeňte si s nami ešte raz, čo znamenal minulý rok pre našu katedru.

Tešíme sa na kopec udalostí a zážitkov v roku 2018! Zároveň prajeme všetkým veľa úspechov počas celého roka.

členovia Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja

Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja EUBA v spolupráci s Ústavom ekonómie a manažmentu EUBA Vás srdečne pozývajú na prednášku „Klimatické zmeny a geopolitika“ spojenú s prezentáciou projektu H2020-TWINN-2015 EDGE. Prednáška sa uskutoční 8. novembra 2017 v Bratislave, EUBA - Budova NHF, miestnosť D110.

Milí študenti,

odporúčame venovať pozornosť pokynom pre odovzdávanie záverečných prác, kde nájdete informácie o forme a spôsobe odovzdávania záverečných prác. Odovzdať záverečnú prácu môžete na sekretariáte našej katedry počas pracovných dní do 15:00.

Zároveň dávame do pozornosti štátnicové okruhy pre:

štátne skúšky 1. stupňa štúdia

národohospodárske náuky pre 1. stupeň štúdia

štátne skúšky 2. stupňa štúdia

mikroekonómia a makroekonómia pre 2. stupeň štúdia

Milí študenti,

v utorok 11.4.2017 o 11.00 v rámci predmetu Urbánna ekonómia a plánovanie k nám príde prednášať dopravný stratég a zakladateľ portálu www.imhd.sk Ing. Michal Dekánek.

Srdečne vás pozývame na jeho prednášku a diskusiu o verejnej doprave v mestách a príprave projektov na Slovensku do posluchárne B.205.

Milí študenti,

na predmet etika, korupcia a transparentnosť prijali pozvanie známi whistlebloweri z kauzy Evka: ZUZANA HLÁVKOVÁ  a PAVOL SZALAI. Téma diskusie je WHISTLEBLOWING: nekalé praktiky na Ministerstve zahraničných vecí.

Diskusia sa uskutoční v pondelok 27.3.2017 od 15:15 do 16:45 v miestnosti  D.116.

Všetci ste srdečne vítaní.

Milí kolegovia,

V stredu dňa 8.3.2017 privítame v rámci predmetu Tvorba programov a projektov experta z praxe pána Ing. Ľubomíra Billého z firmy Centire. Pozývame Vás na jeho prednášku na tému "Eurofondy v praxi" v miestnosti B101 o 9.15.

V prípade Vášho záujmu Vás poprosím zaregistrovať sa emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Tešíme sa na Vašu účasť.

Milí študenti,

dávame do pozornosti možnosť stážovať na Bratislavskom samosprávnom kraji v oblasti stratégie a regionálneho rozvoja. Bližšie informácie ohľadom stáží nájdete na informačnom plagáte.

Dňa 21.októbra 2016 udelila Univerzita Pardubice titul „doctor honoris causa“ trom vedeckým osobnostiam. Jedným z laureátov je profesor Milan Buček, zakladateľ Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave za mimoriadne zásluhy o rozvoj regionálnych vied a za prínos k prepojeniu výskumných pracovísk v oblasti regionalistiky.