Katedra hospodárskej politiky pripravila spolu s Centrom pre ekonómiu a financie UK, Národnou bankou Slovenska a Protimonopolným úradom SR, ďalšie vedecko-výskumné podujatie „Letná škola slovenských ekonómov 2013", ktoré sa uskutočnilo v dňoch 23. 5. – 26. 5. 2013 v Belušských Slatinách.

Letnú školu otvorili svojimi prednáškami J. Boďa z FMFI UK na tému Heterogénni agenti a rekonštrukcia ekonómie a P. Katuščák z CERGE-EI Praha s príspevkom Rodové rozdiely a averzia k riziku.

V rámci workshopov vystúpili doktorandi a mladí vedeckí pracovníci z participujúcich inštitúcií. Spomedzi hlavných rečníkov jednotlivých sekcií predniesol referát M. Senaj (NBS) o Finančnej situácií domácnosti v SR a Eurozóne, P. Silanič (PMÚ SR) o Fungovaní a problémoch v sektore tepelného hospodárstva z pohľadu PMÚ SR, či S. Avetisyan (EUBA) s témou o Trendoch vnútornej migrácie na Slovensku.

V sobotu mal na plenárnom zasadnutí príspevok M. Šuster, vedúci odboru výskum NBS, a to o Európskej dlhovej kríze a eure. Okrem vedecko-výskumných workshopov mali účastníci letnej školy možnosť spoznať svojich kolegov z rôznych inštitúcií počas neformálnych rozhovorov a spoločenských aktivít. Akciu finančnej podporila Nadácia VÚB. Veríme, že budúci rok sa nám podarí zorganizovať ďalší ročník tohto podujatia.