Dňa 28. novembra 2011 Katedra financií Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave usporiadala XIII. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie FINANCIE A RIZIKO organizovanej pod záštitou rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. Rudolfa Siváka, PhD.

Cieľom konferencie bolo sprostredkovať výmenu aktuálnych teoretických a empirických poznatkov o absorpcii dôsledkov svetovej finančnej a hospodárskej krízy a o adaptačných procesoch prebiehajúcich na finančných trhoch, vo verejných financiách, vo fiškálnej politike, v daňovej politike, v riadení rizika a v podnikateľských financiách.

Odborné sekcie:

Sekcia A: Verejné financie