Dňa 24. - 25. novembra 2008 Katedra financií Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave usporiadala X. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie FINANCIE A RIZIKO organizovanej pod záštitou rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave Dr. h. c. prof. Ing. Rudolfa Siváka, PhD.

Cieľom konferencie bolo sprostredkovať výmenu poznatkov, prediskutovať a sprostredkovať aktuálne teoretické a empirické poznatky z v nasledovných tematických oblastiach: financie, finančné trhy a ich regulácia, verejné financie, fiškálna politika a riadenie verejných financií, daňovníctvo a daňová politika, meranie a riadenie rizika, podnikateľské financie.

Odborné sekcie:

• Sekcia A: Verejné financie