Dňa 25. - 26. novembra 2013 Katedra financií Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave usporiadala XV. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie FINANCIE A RIZIKO, ktorá sa konala pri príležitosti 60. výročia založenia NHF EU v Bratislave a bola organizovaná pod záštitou podpredsedu vlády a ministra financií SR Petra Kažímíra.

Cieľom konferencie bolo prediskutovať aktuálne teoretické a empirické poznatky z oblasti prekonávania dlhovej krízy, konsolidácie verejných financií a ich subsystémov ďalej z oblasti regulácie finančných trhoch, riadenia fiškálnych a menových rizík na národnej a nadnárodnej úrovni.

Odborné sekcie:

Sekcia A: Verejné financie