fad

Literatúra k okruhom 1. až 15.

Ochotnický a kol.: Analýza a prognóza vo financiách, Bratislava: IURA edition 2012.

Ochotnický, P. a kol.: Úvod do ekonometrie pre financie, Ekonóm, 2012.

Brooks, Ch.: Introductory Econometrics for Finance, 3rd Edition, Cambridge, 2014.

Cartwright, E. (2018). Behavioral economics. Routledge.

Literatúra k okruhom 1. až 4.

Congdon, W. J., Kling, J. R. a Mullainathan, S. (2011). Politika a voľba: Verejné financie cez optiku behaviorálnej ekonómie. Brookings Institution Press.

Gruber, J. (2019). Verejné financie a verejná politika, 6. vydanie, Worth Publishers: New York.

Literatúra k okruhom 5. až 8.

Sivák, R. a kol.: Kapitálová štruktúra podnikateľských subjektov. Bratislava: SPRINT dva, 2019

Literatúra k okruhom 9. až 12.

Sivák, Gertler, a kol.. (2018). Riziko vo financiách a bankovníctve. Sprint2.

Jorion (2006). Value at Risk: The New Benchmark for Managing Financial Risk. McGraw-Hill.

Bernstein, P. (1992). Capital Ideas: The Improbable Origins of Modern Wall Street. New York: Free Press.

Ross, Westerfield, Jaffe, and Jordan. (2011). Corporate Finance: Core Principles and Applications. 3rd Edition. McGraw Hill.

Literatúra k okruhom 13. až 15.

Zubaľová A.: Daňové teórie a ich využitie v praxi. Iura Edition, Bratislava 2012

Musgrave, Richard a Musgrave Peggy B.: Verejné finance v teorii a praxi, Management Press, Praha 1994 – Vybrané kapitoly

Kubátová K.: Daňová teorie a politika, Wolters Kluwer ČR, 2018