NHF EU v Bratislave intenzívne podporujeme prepojenie aktívnej formy štúdia so získaním praktických skúseností študentov v praxi. V každom študijnom programe majú študenti možnosť získať kredity za predmet Odborná prax. Pre jednotlivé študijné programy zabezpečované Katedrou financií konzultácie súvisiace s požiadavkami splnenia podmienok absolvovania tohto predmetu poskytujú:

Konzultant pre odbornú prax

1. stupeň štúdia

Ing. Denisa Ihnatišinová, PhD.

2. stupeň štúdia

Ing. Alena Bašová, PhD. (Financie)

Ing. Marcela Rabatinová, PhD. (Daňovníctvo a daňové poradenstvo)

Ing. František Hocman, PhD. (Medzinárodné financie v SJ a v AJ)

Na NHF EU v Bratislave aktívne pôsobia aj študijní poradcovia a študijné poradkyne, ktorých prehľad pre jednotlivé študijné programy, v prípade Katedry financií  sa jedná o :

Študijný poradca

Študijný program  1. stupeň

Financie, bankovníctvo, investovanie

doc. Ing. Kornélia Beličková, PhD.

doc. Ing. Katarína Belanová, PhD.

Študijný program 2. stupeň

Financie

doc. Ing. Kornélia Beličková, PhD.

Daňovníctvo a daňové poradenstvo

Ing. Denisa Ihnatišinová, PhD.

Medzinárodné financie

Ing. František Hocman, PhD.