Načítavam stránku...

Študenti EaP, ktorí v júnovom alebo augustovom termíne neabsolvovali štátnice zo správneho práva (prípadne ich nespravili a majú ešte možnosť opravného termínu - sú v nadštandardnej dĺžke štúdia), sa môžu cez AIS EU do 17. februára 2019 prihlásiť na zimný termín štátnej skúšky zo správneho práva, ktorá sa bude konať 26. februára 2019 o 8:00 hod na Katedre ekonomickej teórie Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave v miestnosti 5B26.

Pozývame vás na ďalší z výskumných seminárov Katedry ekonomickej teórie, ktorý sa uskutoční v rámci Týždňa vedy v stredu 8. novembra 2017 o 13:30 hod. v Spoločenskej miestnosti NHF.

Pozvanie prijal Mgr. Ľudovít Ódor, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorý vystúpi s témou Fiškálna udržateľnosť a budúcnosť eurozóny

Pozvánka

 

dujava

Najlepšia slovenská kniha o krízach: načo je dobré tlačenie peňazí

Na začiatok skúsme myšlienkový experiment. Ak rozbijeme okno, dáme tým prácu okenárom, ale pomôžeme tým ekonomike ako celku? Asi nie, pretože peniaze minuté na opravu okna neminieme na iné potreby u iných výrobcov, či poskytovateľov služieb. Tam by teda chýbali.

Čítať ďalej...

V rámci výsledkov riešenia projektu mladých učiteľov, vedeckých pracovníkov a doktorandov v dennej forme štúdia Dynamika tvorby pracovných miest v krajinách EMÚ a jej implikácie pre pracovnú migráciu organizovala v decembri 2016 Katedra ekonomickej teórie výskumný seminár na tému Trh práce a migrácia mladých ľudí.

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?