Načítavam stránku...

Pozývame vás na diskusiu ku knihe Ekonomické krízy a ekonomická veda s jej autorom Ing. Danielom Dujavom, PhD., členom Katedry ekonomickej teórie.

Diskusia sa uskutoční vo štvrtok 19. apríla 2018 o 17:00 hod. v Slovenskej ekonomickej knižnici na 2. poschodí v budove Národohospodárskej fakulty.

Srdečne vás všetkých pozývame!

Katedra ekonomickej teórie vás pozýva na prednášku prof. Ing. Anetty Čaplánovej, PhD., členky Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a Katedry ekonomickej teórie na tému:

Fiškálny rámec v EÚ v etape súčasného vývoja európskej integrácie

Prednáška sa uskutoční na Národohospodárskej fakulte v utorok 24. apríla 2018 o 13:30 hod. v miestnosti B108.

Srdečne vás všetkých pozývame!

Pozvánka

Študenti NHF majú možnosť prihlásiť sa na dodatočný termín z Mikroekonómie 2 ako bolo avizované v zimnom semestri.

Prihlásenie sa cez AIS nie je potrebné, stačí sa dostaviť na termín s platným preukazom totožnosti. Z aktívnej formy výučby však študent musí mať získaných aspoň 20,5b.

Opravný termín bude v utorok 15. mája 2018 v miestnosti B108, a to nasledovne:

  • o 12:00 hod. pre denných študentov
  • o 13:30 hod. pre externých študentov a študentov, ktorí MIE2 absolvovali v anglickom jazyku

 

Pozývame vás na ďalší z výskumných seminárov Katedry ekonomickej teórie, ktorý sa uskutoční v rámci Týždňa vedy v stredu 8. novembra 2017 o 13:30 hod. v Spoločenskej miestnosti NHF.

Pozvanie prijal Mgr. Ľudovít Ódor, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorý vystúpi s témou Fiškálna udržateľnosť a budúcnosť eurozóny

Pozvánka

 

dujava

Najlepšia slovenská kniha o krízach: načo je dobré tlačenie peňazí

Na začiatok skúsme myšlienkový experiment. Ak rozbijeme okno, dáme tým prácu okenárom, ale pomôžeme tým ekonomike ako celku? Asi nie, pretože peniaze minuté na opravu okna neminieme na iné potreby u iných výrobcov, či poskytovateľov služieb. Tam by teda chýbali.

Čítať ďalej...

V rámci výsledkov riešenia projektu mladých učiteľov, vedeckých pracovníkov a doktorandov v dennej forme štúdia Dynamika tvorby pracovných miest v krajinách EMÚ a jej implikácie pre pracovnú migráciu organizovala v decembri 2016 Katedra ekonomickej teórie výskumný seminár na tému Trh práce a migrácia mladých ľudí.

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?