Študenti špecializácie Finančné trhy a investovanie (NHF, Ekonomická univerzita v Bratislave) sa v dňoch 15. – 22.4.2023 spolu so študentmi Tsinghua PBCSF, Beijing (Peking, Čína) a Warsaw School of Economics (Poľsko) aktívne zúčastnili medzinárodného týždňa o centrálnom bankovníctve organizovanom Hochschule der Deutschen Bundesbank v Hachenburgu (Nemecko).

Týždeň skvelých prednášok a workschopov o aktuálnej menovej politike v eurozóne, finančnej gramotnosti, regulácii kryptotrhu realizovaný na univerzite v Hachenburgu (University of Applied Sciences) a v Bundesbanke vo Frankfurte ukončila súťaž Fort Fantastic, ktorú naši študenti suverénne vyhrali. Najväčším zážitkom však bola diskusia s prezidentom Deutsche Bundesbanky Dr. Joachimom Nagelom. O tom, že sme dobre reprezentovali našu univerzitu, svedčí aj záujem o spoluprácu zo strany univerzity, ktorú potvrdil aj guvernér centrálnej banky.