Neustále sa zlepšujeme -  Rotman International Trading Competition RITC 2022

Pod odborným vedením doc. Ing. Jany Kotlebovej, PhD. a doc. Ing. Petra Árendáša, PhD. z Katedry bankovníctva a medzinárodných financií (NHF EUBA) študentský tím v zložení:

Bc. Claudia Kronková

Bc. Viktória Mičjanová

Ing. Mário Zeman

Ing. Juraj Dedinský

po víťazstve na európskom kole súťaže RETC v auguste 2021 si zmeral svoje zručnosti aj na svetovom kole súťaže v obchodovaní RITC 2022, ktoré odborne zastrešuje Rotman School of Management (University of Toronto, Kanada). Súťaž prebehla vo virtuálnom prostredí. Tento rok sa súťažilo v obchodovaní s opciami na ETF (Matlab Volatility Trading Case), na promptnom a forwardovom trhu s elektrinou (Electricity Trading Case), v tendroch na ETF (Liquidity Risk Case) a v algoritmickom obchodovaní (za náš tím využitý Python) v prostredí Rotman Interactive Trader. Súťaže sa zúčastnilo 53 tímov z celého sveta.

Finálne kolo Rotman Trading International Competition (RITC 2022) sa konalo  25. februára 2022.

Náš tím dosiahol svoj najlepší výsledok v doterajšej účasti na tejto svetovej súťaži - v celkovom umiestnení skončil na 14. mieste. Oproti minulému roku sme sa posunuli vpred o 1 miesto. Z pohľadu zúčastnených univerzít sme sa umiestnili na 11. mieste, z európskych univerzít sme obsadili krásne 3. miesto. Za sebou sme nechali celý rad významných univerzít, možno spomenúť Karlovu univerzitu v Prahe, University of California Los Angeles, University of Toronto,  Trinity College Dublin (Írsko), University of Sydney (Austrália) a mnoho ďalších.

Absolútnymi víťazmi RITC 2022 boli zástupcovia Baruch College (USA).

snímka_obrazovky_2022-03-14_o_14.02.29.png