UČITELIA_CEEPUS_PLAGÁT_2018-2019.jpg

Prihlasovanie na mobility v rámci štipendijného programu CEEPUS pre učiteľov na akademický rok 2019/2020 bolo otvorené:

Učitelia sa môžu uchádzať o mobilitu v rámci siete AMADEUS - CIII-AT-0068-14-1819 na nasledovných univerzitách:

- 1. Corvinus University / Hungary

- 2. University of Belgrade / Serbia

Od účastníkov je potrebná znalosť angličtiny.

 Záujemcovia najneskôr do piatku 07. júna 2018 musia doložiť na Oddelenie medzinárodnej mobility, 3. posch., č.dv. A3.16 nasledovné dokumenty:

  • životopis – CV v angličtine,
  • motivačný list v angličtine,
  • a zaradenie, o ktorú univerzitu majú prednostný záujem

Záujemcovia sa musia zaregistrovať na nasledovnom linku:

https://www.ceepus.info/login/register_short.aspx#nbb.

Učitelia sa môžu uchádzať o štipendium aj ako tzv. freemover (mimo siete) - prihlášky na pobyt sa podávajú priebežne od 1. júla 2019 do 30. novembra 2019. Pre pobyty v zimnom semestri sa odporúča záujemcom, aby si vytvorili prihlášku v priebehu júla.

Dôležité informácie nájdete na: https://ceepus.saia.sk/  

Dávid Bocko, Project Manager - International Mobility Department

Miestnosť č. A3.16
Tel: +421 2/6729 5386

ŠTUDENTI_CEEPUS_PLAGÁT_2018-2019.jpg

Prihlasovanie na mobility v rámci štipendijného programu CEEPUS pre študentov na akademický rok 2019/2020 bolo otvorené:

Študenti sa môžu uchádzať o štúdium v rámci siete AMADEUS – CIII – AT – 0068 – 14 - 1819 na nasledovných univerzitách:

  1. 1.     WU – (Vienna University of Economics and Business) / Austria
  2. 2.     University of Zagreb / Croatia
  3. 3.      University of Rijeka / Croatia

Od účastníkov na WU – (Vienna University of Economics and Business) sa vyžaduje veľmi dobrá znalosť nemčiny aj angličtiny.  

Záujemcovia sa musia zaregistrovať na nasledovnom linku: https://www.ceepus.info/login/register_short.aspx#nbb.

K prihláseniu je potrebné doložiť na Oddelenie medzinárodnej mobility, 3. posch., č. dv. A3.16 najneskôr do piatku 07. jún 2019, nasledovné dokumenty:

  • životopis – CV v angličtine,
  • motivačný list v angličtine,
  • výpis známok (v slovenčine)
  • a zaradenie, o ktorú univerzitu majú prednostný záujem

Bližšie informácie nájdete na stránke:

www.ceepus.info

https://ceepus.saia.sk/

Študenti sa môžu uchádzať o štipendium aj ako tzv. freemover (mimo siete) - prihlášky na pobyt sa podávajú priebežne od 1. júla 2019 do 30. novembra 2019. Pre pobyty v zimnom semestri sa odporúča záujemcom, aby si vytvorili prihlášku v priebehu júla.

Dávid Bocko, Project Manager - International Mobility Department

Miestnosť č. A3.16
Tel: +421 2/6729 5386

Letná škola z Beijing Normal University, Čína.

Témou letnej školy  je: “Future Education in China: Innovation, Design and Technology”. The core course is “Design Thinking & Design Methodology”  

  • Educational administrators and policy-makers;
  • University lecturers;
  • K12 headmasters and teachers;
  • Post-doctoral researchers and Ph.D. students in the field of design and education.

The Government of the Slovak Republic approved the establishment of the National Scholarship Programme of the Slovak Republic for the support of mobility of students, PhD students, university teachers, researchers and artists in 2005. The National Scholarship Programme of the Slovak Republic (NSP) is funded by the Ministry of Education, Science, Research and Sport of the Slovak Republic.

The National Scholarship Programme of the Slovak Republic supports study/research/teaching/artistic mobility of international students, PhD students, university teachers, researchers and artists at higher education institutions and research organisations. It supports two-way mobility - international scholarship holders to Slovakia, as well as Slovak scholarship holders abroad. The programme offers scholarships to cover living costs during the stay and travel allowances (all categories in case of scholarship holders from Slovakia; students and PhD students in case of international scholarship holders).

 

NSP_EN1.png

 

NSP_EN2.png

Program ERASMUS+ umožňuje pedagogickým zamestnancom realizovať krátkodobé prednáškové pobyty na partnerských univerzitách v zahraničí. Program podporuje výmenu odborných znalostí a skúseností, zároveň prispieva k zvyšovaniu kvality edukačnej a výskumnej praxe na univerzitách.

Program ERASMUS+ umožňuje profesionálny rozvoj nepedagogickým zamestnancov univerzity realizáciou krátkodobých pobytov na partnerských vysokoškolských inštitúciách a podnikoch v zahraničí. Podporuje získavanie a výmenu pracovných skúseností.

Mobility s cieľom výučby/školenia sa môže zúčastniť zamestnanec EU v Bratislave, ktorý:

  • je občanom Slovenskej republiky, alebo krajiny Európskeho spoločenstva, alebo ostatných krajín, ktoré participujú v programe;
  • je občanom inej krajiny a v prípade, že mobilitu nebude realizovať v krajine, v ktorej má štátnu príslušnosť a je riadne zamestnaný na EU v Bratislave.

Manuál k on-line prihlasovaniu sa na mobilitu / stáž cez aplikáciu studyabroad.sk.

Viac informácií o mobilitnom programe nájdete na hlavnej stránke Ekonomickej univerzity v Bratislave.

 

 

 

ONDRUŠKA, Tomáš, Dipl. Ing., PhD.

ONDRUŠKA, Tomáš, Dipl. Ing., PhD.

Vice Dean for International and Public Relations

2B.43, 5C.30 +421 2 6729 1248

Consultation hours

Monday 09:00 - 11:30 
 
ŠIPOŠOVÁ, Jana, Mgr.

ŠIPOŠOVÁ, Jana, Mgr.

referát pre všetky ročníky ŠP v cudzích jazykoch; študentské mobility; dvojité a spoločné diplomy

Foreign relations officer

2B.15 +421 2 6729 1245

Office hours

Monday 08:30 - 11:00, 12:30 - 14:00
Tuesday 08:30 - 11:00
Wednesday 12:30 - 14:30
Thursday 08:30 - 11:00

Vyšehradské štipendium (Visegrad Scholarship Program – VSP) je určené pre magisterské, doktorandské a iné postgraduálne štúdium (študijný, alebo výskumný projekt po magisterskom štúdiu).

VSP je určený pre študentov pochádzajúcich z krajín V4 (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Slovenská republika) na štúdium/výskum v dĺžke 1 až 4 semestre v inej krajine V4, v krajinách západného Balkánu (Albánsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Macedónsko, Srbsko,  Kosova), alebo v štátoch Východného partnerstva EÚ (Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko, Ukrajina, Arménsko, Azerbajdžan).

V prípade záujmu nájdete všetky informácie na stránke www.visegradfund.org.

 

VisFound1

 

visegrad fund logo web black 800

International Visegrad fund IVF – Medzinárodný vyšehradský fond je medzinárodná organizácia so sídlom v Bratislave založená vládami krajín Višegrádskej skupiny (V4) – Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko. Jeho hlavným cieľom je podpora užšej spolupráce medzi krajinami V4 cez spoločné kultúrne, vedecké a vzdelávacie projekty, výmenné pobyty mládeže, cezhraničnú spoluprácu a podporu turizmu.

 

 

img NSP

Vytvorenie Národného štipendijného programu na podporu mobilít študentov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov, výskumných a umeleckých pracovníkov schválila vláda Slovenskej republiky v roku 2005. Národný štipendijný program je financovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Uzávierka na predkladanie žiadostí je dvakrát do roka -  30. apríla na pobyty počas nasledujúceho akademického roka a 31. októbra na pobyty počas letného semestra prebiehajúceho akademického roka.

Štipendiá sú určené pre študentov a doktorandov slovenských vysokých škôl (aj v prípade, že sa doktorandské štúdium realizuje na externej vzdelávacej inštitúcii v zmysle zákona o VŠ, napr. na SAV) a postdoktorandov pôsobiacich na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách s trvalým pobytom na Slovensku na pokrytie životných nákladov na študijný a/alebo výskumný/umelecký pobyt počas 2. stupňa vysokoškolského vzdelávania (magisterské/inžinierske/doktorské štúdium), študijný a/alebo výskumný/umelecký pobyt počas doktorandského štúdia alebo na výskumný pobyt pre postdoktorandov na vybranej zahraničnej vysokej škole, resp. výskumnej organizácii. Základné informácie o programe nájdete v priloženom letáku. Podrobné informácie o programe môžu uchádzači získať na oficiálnej webovej stránke programu www.stipendia.sk, resp. www.scholarships.sk.

Študenti, doktorandi a postdoktorandi sa môžu spolu so žiadosťou o štipendium v rámci NŠP uchádzať aj o cestovný grant v súvislosti s ich plánovaným študijným a/alebo výskumným/umeleckým pobytom v zahraničí.

Národný štipendijný program Slovenskej republiky je určený aj na podporu mobilít zahraničných študentov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov, výskumných a umeleckých pracovníkov na pobyty na slovenských vysokých školách a výskumných organizáciách. O štipendium sa môžu uchádzať občania ktorejkoľvek krajiny sveta.

Národný štipendijný program (NŠP) je štipendijným programom, ktorého vznik schválila vláda Slovenskej republiky uznesením č. 557 z 13. júla 2005. O pokračovaní NŠP rozhodla vláda SR uznesením č. 317 z 29. apríla 2009. Štipendijný program je financovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. SAIA, n. o., administratívne zabezpečuje Národný štipendijný program na základe zmluvy uzavretej medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a SAIA, n. o. Štipendisti NŠP sú štipendistami vlády Slovenskej republiky.

PDF NSP SK 

PDF NSP EN

Rakusko Slovensko

Akcia Rakúsko – Slovensko je bilaterálny program, ktorého cieľom je zintenzívniť spoluprácu v oblasti vzdelávania a vedy medzi Rakúskom a Slovenskom.

V rámci programu Akcia Rakúsko – Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní, je aktuálne otvorená ďalšia výzva na predkladanie žiadostí o štipendiá na pobyty v Rakúsku, a to v nasledujúcich kategóriách :

  • Štipendiá Ernsta Macha Akcie pre doktorandov,
  • Výskumné štipendiá Akcie pre postdoktorandov,
  • Štipendiá Akcie pre diplomantov,
  • Štipendiá Akcie na letné jazykové školy (o štipendiá na letné jazykové školy sa v roku 2019 môžu uchádzať uchádzači zo spoločenskovedných odborov).

V kategórii Štipendiá Akcie na krátkodobé pobyty (1 – 3 dni) sa prijímajú žiadosti priebežne.

O štipendium sa môžu uchádzať študenti, doktorandi a postdoktorandi zo štátnych a verejných vysokých škôl na Slovensku a zo Slovenskej akadémie vied.

Podrobnosti o programe môžu záujemcovia nájsť na stránke www.aktion.saia.sk , pričom záujemca môže využiť aj konzultácie a poradenstvo v 5 pracoviskách SAIA na Slovensku (https://www.saia.sk/sk/pages/kontakty/pracoviska-saia). 

Rozmýšľate, čo po škole? Láka vás získať pracovné skúsenosti a zároveň si vyskúšať život v zahraničí?  Na absolventskej stáži zažijete oboje.Príďte sa s nami porozprávať o absolventských stážach 3. decembra o 12:30 hod do spoločenskej miestnosti V2. Povieme si, čo je to vlastne absolventská stáž a ako si stáž vybaviť.Tešíme sa na vás i vaše otázky.

 

EUBA_WSE_infoseminár_3.12.2018.jpg

Výzva - Erasmus+ praktické stáže

Stážuj v zahraničí!

Neváhaj a využi jedinečnú príležitosť zúčastniť sa Erasmus+ praktickej stáže. Získaj odborné / praktické zručnosti s cieľom lepšie pochopiť ekonomické a spoločenské podmienky hostiteľskej krajiny v súčinnosti s nadobudnutím pracovných skúseností a jazykových zručností.

Vysoko cenení budú študenti, ktorí sa rozhodnú svoju stáž zamerať na rozvoj digitálnych zručností v rôznych oblastiach.

Vyplň prihlášku v systéme www.studyabroad.sk na súčasný akademický rok 2018/2019. Vyplnenú prihlášku odovzdaj predekanovi pre zahraničné vzťahy na Tvojej fakulte najneskôr do konca Januára 2019.


https://euba.sk/medzinarodne-vztahy/odchadzajuci-studenti/erasmus-prakticke-staze

 

 

Všetky informácie o Erasmus+ študijných pobytoch, ako aj návody ako postupovať v jednotlivých fázach študijného pobytu nájdete na tomto mieste.

 

Prijatí zahraniční hostia v akademickom roku 2015/16

 

Meno Vysielajúca organizácia Krajina Účel prijatia
Christian Baulens National Bank of Belgium Belgicko medzinárodný workshop INFER
Stan David Brunn University of Kentucky USA prednáškový pobyt
Mariarosaria Comunale Bank of Lithuania Litva medzinárodný workshop INFER
Jesus Crespo Cuaresma Wirtschaftuniversität Wien Rakúsko výskumný pobyt
Paul De Grauwe London School of Economics and Political Science Veľká Británia medzinárodný workshop INFER
Martin Halla University of Innsbruck Rakúsko hosťujúci zahraničný profesor
Mastin Hellwig Max Planck Institute for Research on Collective Goods Nemecko medzinárodná vedecká konferencia
Jan Van Hove University of Leuven Belgicko medzinárodný workshop INFER
Andrzej Chochół Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodný workshop INFER
Florian Pradines Jobet The Université d´Orléans Francúzsko medzinárodný workshop INFER
Monika Kaczala Poznań University of Economics Poľsko prednáškový pobyt
Iannis Kostakis Harokopio University Grécko medzinárodný workshop INFER
Colin Lawson University of Bath Veľká Británia výskumná spolupráca
Stanisłav Lis Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodný workshop INFER
Yannick Lucotte Paris School of Business Francúzsko medzinárodný workshop INFER
Alexandru Minea Université d´Auvergne Francúzsko medzinárodný workshop INFER
Magdalena Osak Poznań University of Economics Poľsko prednáškový pobyt
Maritta Paloviita Bank of Finland Fínsko medzinárodný workshop INFER
Jeff Parker Fulbright Commission USA pedagogicko-výskumný pobyt
Andrzej Prusek Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodný workshop INFER
Agnès Bénassy-Quéré Université Paris -Sorbonne Francúzsko medzinárodný workshop INFER
Elias Soukiazis University of Coimbra Portugalsko medzinárodný workshop INFER
Camelia Turcu The Université d´Orléans Francúzsko medzinárodný workshop INFER
Eva Vávrová Mendelova univerzita v Brně Česko prednáškový pobyt
Christoph Weiss Wirtschaftuniversität Wien Rakúsko prednáškový pobyt
Kazimierz Zieliński Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodný workshop INFER
Klaus F. Zimmermann Harvard University USA medzinárodná vedecká konferencia

 

Prijatí zahraniční hostia v akademickom roku 2014/15

 

Meno Vysielajúca organizácia Krajina Účel prijatia
Jesus Crespo Cuaresma  Wirtschaftuniversität Wien Rakúsko Akcia Rakúsko-Slovensko
António Portugal Duarte University of Coimbra Portugalsko vedecká spolupráca
Nikolaos Georgantzis University of Reading Veľká Británia výučba v rámci projektu Nadácie VÚB
Gerald Groshek University of Redlands USA prednášky pre doktorandov
Stanislaw Lis Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodná konferencia ETER
Marco Lopriore  European Institute of Public Administration, Maastricht Holandsko seminár
Alexandru Minea Université d´Auvergne Francúzsko prednášky v rámci projektu Nadácie TB
Ciprian Preda Research Center ECREB Rumunsko vedecká spolupráca
Andrzej Prusek Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodná konferencia ETER
Josef Šmajs  Masarykova univerzita Brno Česko prednáška pre doktorandov
Christoph Weiss Wirtschaftuniversität Wien Rakúsko Akcia Rakúsko-Slovensko
Nick Wilson Leeds University Business School Veľká Británia účasť na konferencii
Jan Henryk Wnorowski Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodná konferencia ETER
Marina Yashina Plekhanov Russian University of Economics Rusko výskumný pobyt
Biliana Yontcheva Wirtschaftuniversität Wien Rakúsko Akcia Rakúsko-Slovensko
Kazimierz Zieliński Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Poľsko medzinárodná konferencia ETER