Načítavam stránku...

Pozývame záujemcov o štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave na Informačný deň, ktorý sa bude konať v piatok 7. februára 2020 od 8:00 do 12:00 hod. v priestoroch EU v Bratislave (Národohospodárska fakulta, Obchodná fakulta, Fakulta hospodárskej informatiky, Fakulta podnikového manažmentu, Fakulta medzinárodných vzťahov a Fakulta aplikovaných jazykov).

Čítať ďalej...

Master of ‘Metrics

Najnovšie metódy pre rozhodnutia a politiky založené na údajoch - jasne a zrozumiteľne

Pre koho je kurz určený:

  • pre všetkých, ktorí chcú pri súčasnej „explózii“ údajov robiť štúdie, politiky a rozhodnutia založené na moderných empirických metódach
  • pre analytikov a junior analytikov, ktorí chcú svoje štatistické a empirické zručnosti dostať na novú úroveň
  • pre riadiacich pracovníkov a manažérov, ktorí chcú viesť tímy ľudí k politikám  a rozhodnutiam založeným na údajoch
  • pre výskumníkov a učiteľov v spoločenských vedách, ktorí chcú (re)štartovať použitie údajov na úrovni zahraničných štandardov

V čom je tento kurz výnimočný :

  • prakticky orientovaná výučba od prvej hodiny po poslednú
  • výučba vedená ekonomickým myslením a riešením konkrétnych zadaní
  • každá jedna metóda ilustrovaná na reálnych štúdiách a údajoch
  • krok za krokom vysvetlená aplikácia v programe Stata

 

Termín: 10. 3. – 28. 4. 2020

Prihlasovanie: otvorené do 25.2.2020

Cena: 970 EUR / osoba

Lektor: doc. Ing. Martin Lábaj, PhD.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (obsahové zameranie kurzu), Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (registrácia, špeciálne požiadavky, väčšie skupiny, financie a iná administrácia)

 

Certifikát: Absolventi celého kurzu po splnení všetkých podmienok dostanú certifikát Master of Metrics

Poznámka k cene: V cene je zahrnutá výučba v rozsahu 4 vyučovacie hodiny jedenkrát v týždni počas 7 týždňov v podvečerných hodinách a materiály potrebné k absolvovaniu.

Bližšie informácie v brožúre ku kurzu.

Príhlásiť sa pre odber noviniek.

Prihlásiť sa do kurzu.

 

Prípravný kurz pre záujemcov o štúdium na prijímacie skúšky na EUBA

Chcete zvýšiť svoju šancu na úspešné zvládnutie prijímacích skúškok na štúdium na Ekonomickej univerzite v BRatislave? Využite šancu sa zdokonaliť v základoch ekonómie a ekonomiky alebo anglickom jazyku.

Vyplniť elektronickú prihlášku na kurz

Bližšie informácie o ponúkaných kurzoch nájdete v letákoch nižšie.

Kurz1

 

Kurz2

Dňa 18. decembra 2019 (streda) budú na Dekanáte Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave zrušené úradné hodiny. Ďakujeme za pochopenie.

Ing. Boris Fišera, študent druhého ročníka doktorandského štúdia na Katedre bankovníctva a medzinárodných financií (školiteľka doc. Ing. Jana Kotlebová, PhD.) úspešne publikoval v ko-autorstve s prof. Romanom Horváthom, PhD. (IES FSV Karlova Univerzita, Praha) a doc. Martinom Meleckým, PhD. (Svetová Banka) výskumnú štúdiu zameranú na skúmanie efektov implementácie Baselu III na úverovanie SME v rozvíjajúcich sa krajinách.

Štúdia je v plnom znení dostupná TUTO.

Katedra pedagogiky NHF EU v Bratislave Vás pozýva na na krátky seminár k vybraným otázkam modernizácie a zefektívňovania vyučovacieho procesu na tému využívanie digitálnych interaktívnych nástrojov, ktorý sa uskutoční o týždeň 03. 12. 2019 o 13.00 h na pôde Katedry pedagogiky NHF (4C02).

Najlepšou reklamou Národohospodárskej fakulty sú jej úspešní absolventi. Sme radi, že toto tvrdenie môžeme opäť dokladovať ďalším skvelým úspechom! 

Guvernér NBS Peter Kažimír dňa 22. novembra 2019 udelil cenu guvernéra NBS autorom troch študentských prác z roku 2019. Až dve ocenenia si odniesli absolventi študijného programu Hospodárska politika na NHF - Ing. Erika Majzlíková, PhD. za dizertačnú prácu na tému „Deindustrialization and its drivers: An input-output approach" (2.miesto) a Ing. Radoslav Tupý s diplomovou prácou „Nekonvenčná menová politika ECB a jej vplyv na ekonomiku eurozóny" (3.miesto).

Guvernér Kažimír ocenil záujem študentov o náročné otázky hospodárskej politiky a ekonomickej teórie. Vyzdvihol, že na Slovensku je mnoho bystrých a pracovitých mladých ľudí, ktorí majú záujem o rozvoj ekonómie, a považuje si za česť privítať a oceniť tých najlepších z nich.

Vo štvrtok 14.11.2019 dopoludnia sa na Katedre ekonomickej teórie NHF konal vedecký workshop Ekonomická teória a ekonomická realita. Vedecký workshop bol organizovaný v súvislosti s ukončením riešenia dvoch výskumných projektov VEGA na katedre.

Národohospodárska fakulta si ako jeden z lídrov v ekonomickom vzdelávaní na Slovensku plne uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v oblasti ochrany životného prostredia. O to významnejšie, že fakulta sa podieľa na vzdelávaní mladých ľudí, ktorí takto preberajú svoju zodpovednosť za našu budúcnosť. Študenti a zamestnanci NHF považujú klimatické zmeny a potrebu ochrany našej planéty za zásadnú vec, a tak sa počnúc týmto akademickým rokom budeme snažiť aplikovať zelené riešenia napriek rôznymi činnosťami na fakulte.

Fakulta sa pripojila k signatárom Klimatického štrajku v rámci ktorého sme tiež absolvovali aj turistiku zamestnancov a študentov NHF v prostredí Malých Karpát.

Ako ďalší míľnik sme si stanovili plošný zákaz odovzdávania seminárnych prác na fakulte v papierovej podobe, ktorý bol odsúhlasený aj na ostatnom zasadnutí kolégia dekanky v októbri 2019. Študenti tak seminárne práce budú odovzdávať už len v elektronickej podobe. Chceme tak šetriť nielen prírodu, ale aj finančné prostriedky študentov, ktoré môžu byť použité efektívnejšie.  

Týmto však naše iniciatívy za lepšie životné prostredie nekončia. Sledujte naše kroky aj naďalej.

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?