Načítavam stránku...

Študentská osobnosť Slovenska je národná súťaž mladých talentovaných ľudí, študentov prvého, druhého alebo tretieho stupňa vysokoškolského štúdia. Jej cieľom je vyzdvihnúť mladé slovenské osobnosti na vysokých školách v SR, ich talent ako aj cieľavedomosť a úspešnosť, predstaviť ich širokej verejnosti a dať im možnosť presadiť sa doma aj v zahraničí. 

Tento rok v oblasti Ekonómia ocenenie získala M.A. Kristína Gardoňová, PhD. študentka Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave. Víťazke srdečne gratulujeme. Ocenená práca skúma vplyv nekonvenčných zdrojov energie na svetovú bezpečnosť a konkurencieschopnosť Európy.

O víťazoch jednotlivých kategórií rozhodla porota zložená z odborníkov SAV a Slovenskej rektorskej konferencie. 

Súťaž Študentská osobnosť Slovenska akad. roka 2015/2016 bola organizovaná spoločnosťou Junior Chamber International - Slovakia (JCIS) ktorá je partnerskou organizáciou Junior Chamber International - jednej z najväčších organizácií na svete združujúcich mladých lídrov v jednotlivých krajinách, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky a odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied s podporou Slovenskej rektorskej konferencie.

Cieľom tejto aktivity je oceniť študentov VŠ, ktorí študujú na 1., 2. alebo 3. stupni vysokoškolského štúdia a ktorí sú nielen excelentnými študentmi, ale sú v niečom výnimoční - napr. víťazi alebo medailisti rôznych študentských odborných súťaží v rámci Slovenska, Európy či sveta, doktorandi, ktorí sa môžu preukázať významnými vedecko-výskumnými výsledkami,  úspešní umelci či športovci.

 Bližšie informácie o súťaži je možné nájsť na nasledujúcich odkazoch:

 20171213_130029.jpg

 

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?