Doktorandka Anna Kalafutová z Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja už dlhodobo spolupracuje s OZ Nenápadní hrdinovia na organizovaní konferencií a vzdelávacích aktivít pre študentov a učiteľov. Pri príležitosti otvorenia nového ročníka projektu "Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom" so študentmi základných a stredných škôl z celého Slovenska sa stretla s pani prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Grasalkovičovom paláci.

V dňoch 15-17. novembra 2021 sa v Bratislave uskutočnil XIII. ročník projektu Nenápadní hrdinovia, ktorý je určený pre študentov 9. ročníka základných škôl a študentov stredných škôl. Anna Kalafutová vystupuje v OZ Nenápadní hrdinovia ako mediálny komunikátor, ktorý pripravuje tlačové správy a komunikuje informácie o činnosti občianskeho združenia. Počas svojho pôsobenia v organizácií sa Anna zúčastnila množstva národných aj medzinárodných konferencií, zameraných predovšetkým na skúmanie dejín komunizmu na Slovensku. V roku 2021 spolupracovala pri projekte zameranom na vzdelávanie študentov o období totality, ktorého výsledkom bola publikácia distribuovaná na základné a stredné školy po celom Slovensku.

Linky a zdroje:

Webstránka združenia Nenápadní hrdinovia

Facebook združenia Nenápadní hrdinovia

Videozáznam z konferencie

 

anna.kalafutová nenápadní hrdinovia lexmann 2021

Foto: S europoslankyňou Miriam Lexmann, študentská konferencia projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom, 16.11.2021, Bratislava