Tím Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave v zložení Zuzana Demeterová (5. ročník odbor Medzinárodné financie), Peter Berzéty, Martin Kropil a Jakub Vodička (všetci 4. ročník odbor Medzinárodné financie) sa prebojoval v národnom kole súťaže Global Management Challenge 2016/2017 medzi 8 najlepších tímov zo Slovenska a v národnom finále súťaže obsadil krásne 3. miesto.

Vážení priatelia,

dovoľujeme si Vás osloviť v dobe, keď máte možnosť rozhodnúť sa, komu poukážete 2% z Vašich zaplatených daní za rok 2016. Budeme radi keď to bude práve Nadácia NÁRODOHOSPODÁR, ktorú podporíte a tým nám pomôžete skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na Národohospodárskej fakulte EU v Bratislave. Cieľom činnosti Nadácie NÁRODOHOSPODÁR, ktorá bola založená v roku 1991 je podpora rozvoja vysokoškolského ekonomického vzdelávania študentov, pedagogickej činnosti a výskumu učiteľov fakulty, vytváranie a zlepšovanie podmienok na štúdium ekonómie na našej fakulte.

Na zasadaní Rady Academia Europaea, európskej akadémie vied, bol 26. júna 2016 vedúci KSRaP NHF EUBA Martin Kahanec zvolený za riadneho člena Academia Europaea v sekcii ekonomických, biznis a manažérskych vied. Tejto pocty sa mu dostalo ako celkovo piatemu Slovákovi a prvému v spoločenských a príbuzných vedách.

Vážení uchádzači o štúdium,

veľmi nás teší Váš záujem o štúdium na Národohospodárskej fakulte EU v Bratislave v študijnom programe EKONÓMIA A PRÁVO. Študijný program Ekonómia a Právo predstavuje novinku v oblasti vzdelávacích služieb v SR. Obdobné bakalárske študijné programy možno nájsť na renomovaných zahraničných univerzitách, napr. Universität St. Gallen vo Švajčiarsku, alebo aj Wirtschaftsuniversität Wien v Rakúsku.

Dňa 23. 3. 2017 sa na pôde Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave v spolupráci s Katedrou hospodárskej politiky uskutočnila beseda s

prof. Ing. Václavom KLAUSOM, CSc.

prezidentom Českej republiky v rokoch 2003 - 2013

predsedom vlády Českej republiky v rokoch 1992 - 1997

významným českým ekonómom

na tému: "Poznatky z transformácie centrálne plánovanej ekonomiky na trhovú."

Ďakujeme všetkým, ktorí k nám prišli 15. 3. 2017 na INFODEŇ pre 2. stupeň štúdia NHF a budeme radi, keď sa s Vami stretneme na našej fakulte aj na inžinierskom štúdiu v budúcom akademickom roku.

NOVINKOU je možnosť prijatia na viaceré študijné programy na 2. stupni štúdia NHF

BEZ PRIJÍMACÍCH POHOVOROV

aj pre študentov prichádzajúcich z iných fakúlt alebo z iných vysokých škôl.

V piatok 10.2.2017 sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave konal Deň otvorených dverí – Informačný deň o možnostiach štúdia.

Program Informačného dňa na Národohospodárskej fakulte zahájil svojím príhovorom na tému „Prečo študovať ekonómiu?" dekan NHF Univ. prof. i. R. Dipl. Ing. Dr. Mikuláš Luptáčik.

Následne prebiehali prezentácie fakulty na tému „Prečo študovať na NHF?“ a ďaľšie diskusie zástupcov fakulty s potenciálnymi uchádzačmi o štúdium na našej fakulte.

Národohospodárska fakulta prezentovala svoj výskum aj na jubilejnom 10. ročníku Noci výskumníkov, ktorý sa konal dňa 30. 9. 2016 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave.

V rámci stánku „Dobrá práca – úspešná budúcnosť“, ktorý odborne zastrešili Katedra sociálneho rozvoja a práce Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja oslovili niekoľko stovák návštevníkov, pre ktorých mali pripravené viaceré aktivity a malé prekvapenia. Menší „potencionálni vedci“ kreslili svoje vysnívané povolanie a tí starší písali, aké je ich vysnené povolanie. Pre tých, ktorí ešte nevedia, kam sa uberať vo svojej profesijnej dráhe, boli pripravené rôzne dotazníky na orientáciu sa v kariére, ktoré im môžu pomôcť pri ich rozhodovaní.

Rada pre Rozpočtovú zodpovednosť a Katedra financií Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave pre Vás zorganizovali dňa 29.9.2016 prednášku významného kanadského ekonóma Kevina Pagea, prvého predsedu kanadskej fiškálnej rady, v súčasnosti pôsobiaceho na univerzite v Ottawe. Prednáška bola venovaná makroekonomickým politikám po finančnej kríze a budúcnosti nezávislých fiškálnych inštitúcií.