O tom, že naši študenti sa uplatnia doma ako aj v zahraničí sa môžeme presvedčiť aj v ďalšom inšpiratívnom príbehu našej šikovnej a všestrannej študentky Bc. Petry Špakovej. Petra úspešne absolvovala trojročné štúdium financií, bankovníctva a investovania na Národohospodárskej fakulte a začiatkom júla sme jej slávnostne odovzdali bakalársky diplom. Okrem toho, že si plnila všetky povinnosti na našej fakulte, úspešne absolvovala aj štúdium zamerané na módny priemysel na Mod'Spe Paris Central Europe. Rozhovor s Petrou o tejto skúsenosti si môžete prečítať na MOD'SPE Paris Central Europe.

PS2

Zdroj: MOD'SPE Paris Central Europe.

Uznávaný európsky odborník na fiškálnu a monetárnu politiku Alexandru Minea, akademik pôsobiaci aktuálne v rámci programu Nadácie VÚB Hosťujúci zahraničný profesor na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA), považuje za najväčší problém súčasnej globálnej ekonomiky najmä nezodpovedané otázky v oblasti vysporiadania sa so zadlženosťou obyvateľov a krajín. „Dnes je potrebné urobiť krok späť, získať odstup a uvedomiť si, čo sme skutočne ako Európania z vývoja ekonomiky v ostatných rokoch získali”.

Inštitút vo štvrtok 16. mája ocenil slovenského vedca, Maroša Servátku, prestížnou cenou “Award for Outstanding Achievement”. Ako uviedla prezidentka inštitútu a bývalá riaditeľka odboru výskumu Svetovej banky Mary Shirley, cena bola slovenskému ekonómovi udelená za vynikajúce úspechy vo výskume správania hospodárskych subjektov a prínos ku analyzovaniu ekonomických inštitúcií formou ekonomických experimentov.

Študenti bankovníctva z Národohospodárskej fakulty EUBA sa pravidelne zúčatňujú medzinárodnej súťaže v investovaní Rotman International Trading Competition už od roku 2016. Tohtoročná súťaž sa konala vo februári v kanadskom Toronte a naši študenti v silnej konkurencii 52 univerzít z celého sveta získali vynikajúce 11. miesto v modelovej štúdii s názvom Quantitative Outcry.

O tom, ako súťaž prebieha, ale aj aká je príprava na túto súťaž sa dočítate aj v týždenníku Trend v článku Práca na burze? Stres a zhon, ale aj programovanie algoritmov.

Trend1

Zdroj foto: Milan David, Trend.