Pedagogicky je katedra profilovaná na výučbu teoretických a praktických problémov v oblasti verejnej správy a regionálneho rozvoja a v rámci nich najmä na otázky územnej verejnej správy, regionálnej ekonómie a politiky, urbánneho plánovania, regionálnej analýzy, environmentálnej politiky, regionálnej geografie, územného marketingu a manažmentu a tvorby projektov pre regionálny a lokálny rozvoj.

Vedecko-výskumná činnosť katedry je koncipovaná tak, aby prispievala k rozvoju vedy v oblasti regionálnej ekonomiky a politiky a je tiež zameraná na riešenie teoretických problémov verejnej správy a praktických otázok inštitúcií štátnej správy a samosprávy. Katedra gestoruje študijný odbor Verejná správa a regionálny rozvoj v I., II. a III. stupni štúdia.

Katedra iniciovala založenie “Spoločnosť pre regionálnu vedu a politiku“, ktorá je členom medzinárodnej organizácie The European Regional Science Association. Výsledkom jej pôsobenia je organizovanie „zimných seminárov“ (raz ročne) a založenie časopisu „Regional direct“ (2008). Osobitou udalosťou, ktorú spoluorganizovala katedra, bol Kongres ERSA na Ekonomickej univerzite v Bratislave v roku 2012 za účasti viac ako 800 účastníkov v celého sveta. Katedra organizuje v spolupráci s Wirtschaftsuniversität Wien pravidelné workshopy študentov a doktorandov. Jednou z významných aktivít katedry je spolupráca so sesterskými katedrami partnerských univerzít. Cieľom tejto spolupráce je zabezpečiť kompatibilitu vo výučbe s poprednými ekonomickými fakultami v Európe, rozvíjanie medzinárodnej kooperácie vo vede a výskume, výmena osôb, skúseností a informácií, realizácia študijných pobytov, letných škôl, stráží učiteľov, študentov atď.

Katedra spolupracuje s inštitúciami decíznej sféry, asociáciami a združeniami. Cieľom tejto spolupráce je riešenie nielen teoretických ale aj praktických problémov v oblasti regionálneho rozvoja a verejnej správy.

Kde nás nájdete: 3.poschodie, blok B (stará budova)

Vedenie katedry

doc. Ing. Štefan REHÁK, PhD.

vedúci katedry, vedúci oddelenia regionálnej ekonomiky a politiky

miestnosť: 3B48 tel.: 02/672 91 318

prof. Ing. Elena ŽÁRSKA, CSc.

zástupkyňa vedúceho katedry, vedúca oddelenia verejnej správy

miestnosť: 3B53 tel.: 02/672 91 353

doc. RNDr. Ema MIŠÚNOVÁ, CSc.

vedúca oddelenia geografie

miestnosť: 3B54 tel.: 02/672 91 329

Ing. Valéria Szitásiová, PhD.

tajomníčka katedry

miestnosť: 3B44 tel.: 02/672 91 350