Dňa 21.októbra 2016 udelila Univerzita Pardubice titul „doctor honoris causa“ trom vedeckým osobnostiam. Jedným z laureátov je profesor Milan Buček, zakladateľ Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave za mimoriadne zásluhy o rozvoj regionálnych vied a za prínos k prepojeniu výskumných pracovísk v oblasti regionalistiky.

Dňa 23.4.2015 študenti piateho ročníka odboru verejná správa a regionálny rozvoj navštívili Národnú radu Slovenskej republiky. Na pôde parlamentu nás privítal aj predseda NR SR, Peter Pellegrini. Návšteva bola súčasťou predmetu Workshop z verejnej správy (vyučujúci T. Jacko, PhD.).

Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja organizovala v spolupráci so Spoločnosťou pre regionálnu vedu a politiku (ERSA Slovak Section) a medzinárodným vedeckým časopisom Region Direct už 5. ročník Zimného seminára regionálnej vedy, ktorý sa tento rok uskutočnil v dňoch 11. - 14. marca 2015 na Štrbskom Plese.

Slovenská sekcia European Regional Science Association (ERSA) teda Spoločnosť pre regionálnu vedu a politiku, je organizáciou združujúcou priaznivcov regionálnej vedy, akademických pracovníkov, študentov ako aj odborníkov z praxe v oblasti rozvoja regiónov. Jednou z hlavných aktivít je organizovanie už niekoľkoročného Zimného seminára, cieľom ktorého je vytvoriť tvorivú akademickú debatu v otázkach teórie a praxe regionálnej vedy a výskumu v skvelom kolektíve a prostredí zasnežených Tatier.