Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja EUBA v spolupráci s Ústavom ekonómie a manažmentu EUBA Vás srdečne pozývajú na prednášku „Klimatické zmeny a geopolitika“ spojenú s prezentáciou projektu H2020-TWINN-2015 EDGE. Prednáška sa uskutoční 8. novembra 2017 v Bratislave, EUBA - Budova NHF, miestnosť D110.

Milí študenti,

odporúčame venovať pozornosť pokynom pre odovzdávanie záverečných prác, kde nájdete informácie o forme a spôsobe odovzdávania záverečných prác. Odovzdať záverečnú prácu môžete na sekretariáte našej katedry počas pracovných dní do 15:00.

Zároveň dávame do pozornosti štátnicové okruhy pre:

štátne skúšky 1. stupňa štúdia

národohospodárske náuky pre 1. stupeň štúdia

štátne skúšky 2. stupňa štúdia

mikroekonómia a makroekonómia pre 2. stupeň štúdia

Milí študenti,

v utorok 11.4.2017 o 11.00 v rámci predmetu Urbánna ekonómia a plánovanie k nám príde prednášať dopravný stratég a zakladateľ portálu www.imhd.sk Ing. Michal Dekánek.

Srdečne vás pozývame na jeho prednášku a diskusiu o verejnej doprave v mestách a príprave projektov na Slovensku do posluchárne B.205.

Milí študenti,

na predmet etika, korupcia a transparentnosť prijali pozvanie známi whistlebloweri z kauzy Evka: ZUZANA HLÁVKOVÁ  a PAVOL SZALAI. Téma diskusie je WHISTLEBLOWING: nekalé praktiky na Ministerstve zahraničných vecí.

Diskusia sa uskutoční v pondelok 27.3.2017 od 15:15 do 16:45 v miestnosti  D.116.

Všetci ste srdečne vítaní.

Milí kolegovia,

V stredu dňa 8.3.2017 privítame v rámci predmetu Tvorba programov a projektov experta z praxe pána Ing. Ľubomíra Billého z firmy Centire. Pozývame Vás na jeho prednášku na tému "Eurofondy v praxi" v miestnosti B101 o 9.15.

V prípade Vášho záujmu Vás poprosím zaregistrovať sa emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. .

Tešíme sa na Vašu účasť.

Milí študenti,

dávame do pozornosti možnosť stážovať na Bratislavskom samosprávnom kraji v oblasti stratégie a regionálneho rozvoja. Bližšie informácie ohľadom stáží nájdete na informačnom plagáte.

Dňa 21.októbra 2016 udelila Univerzita Pardubice titul „doctor honoris causa“ trom vedeckým osobnostiam. Jedným z laureátov je profesor Milan Buček, zakladateľ Katedry verejnej správy a regionálneho rozvoja Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave za mimoriadne zásluhy o rozvoj regionálnych vied a za prínos k prepojeniu výskumných pracovísk v oblasti regionalistiky.

Dňa 23.4.2015 študenti piateho ročníka odboru verejná správa a regionálny rozvoj navštívili Národnú radu Slovenskej republiky. Na pôde parlamentu nás privítal aj predseda NR SR, Peter Pellegrini. Návšteva bola súčasťou predmetu Workshop z verejnej správy (vyučujúci T. Jacko, PhD.).

Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja organizovala v spolupráci so Spoločnosťou pre regionálnu vedu a politiku (ERSA Slovak Section) a medzinárodným vedeckým časopisom Region Direct už 5. ročník Zimného seminára regionálnej vedy, ktorý sa tento rok uskutočnil v dňoch 11. - 14. marca 2015 na Štrbskom Plese.