Načítavam stránku...

Študenti si môžu do 12. 12. 2016 navrhnúť vlastnú tému záverečnej diplomovej práce a svoj návrh zaslať elektronicky na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Študenti, ktorí si sami nenavrhnú tému záverečnej práce sa budú môcť prihlásiť cez AIS na témy navrhnuté členmi KSRaP od 10. 2. 2017 do 17. 2. 2017.

Témy diplomových prác navrhnutých katedrou budú zverejnené v AISe dňa 6. 2. 2017 o 12:00.

Katedra sociálneho rozvoja a práce Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave organizuje súťaž pre študentov stredných škôl Nájdi v sebe inovatívneho ekonóma. Ústrednou témou tohto ročníka je: „Inovatívne formy zamestnávania mladých ľudí na lokálnom trhu práce“. Súťaž je určená pre 2-4 členné tímy študentov, ktorí sa zaujímajú o dianie v spoločnosti ako i o uplatnenie sa po ukončení štúdia.

Najlepšie projekty budú finančne odmenené, pričom odmena je určená nielen pre súťažiace tímy ale aj školu. Termín uzávierky súťaže je 16.12.2016 a odborná porota posúdi predložené projekty do 23.01.2017. Súťažiaci dostanú vyrozumenie o výsledku súťaže písomne do 5 pracovných dní od vyhodnotenia súťaže.

Nájdi v sebe inovatívneho ekonóma

Podmienky súťaže

Projektový formulár

Dňa 30. 9. 2016 sa v priestoroch Starej tržnice konal 10. ročník Noci výskumníkov, ktorej sa zúčastnila aj Katedra sociálneho rozvoja a práce. V rámci stánku Dobrá práca – úspešná budúcnosť oslovila niekoľko stovák návštevníkov, pre ktorých mala pripravené viaceré aktivity a malé prekvapenia. 

Viac informácií

Študijný program Ľudské zdroje a sociálny manažment Vás naučí vnímať a analyzovať sociálny rozmer ekonomických javov a procesov. Absolvent bude schopný orientovať sa na trhu práce, ale predovšetkým získa manažerské spôsobilosti potrebné na domácom a zahraničnom trhu práce.

V dňoch 14. – 15. mája 2015 sa uskutočnila medzinárodná vedecká konferencia „Nové výzvy pre sociálnu politiku a globálny trh práce 2015“, ktorá sa konala pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR JUDr. Jána RICHTERA a rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave prof. Ing. Ferdinanda DAŇA, PhD.

Konferencia bola organizovaná v rámci dlhoročnej spolupráce medzi Katedrou sociálneho rozvoja a práceNárodohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave a výskumno-štatistickou spoločnosťou TREXIMA Bratislava. Rokovaní sa zúčastnil vysoký počet odborníkov, ktorí sa aktívne venujú výskumu, návrhu a aplikácii nových opatrení rozvoja ľudských zdrojov, ako aj vzdelávaniu nových odborníkov v v tejto oblasti.

Do rámca akcií k 60. výročiu vzniku Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave vhodne zapadla aj medzinárodná vedecká konferencia, ktorú už tradične v tomto čase 15. a 16. mája 2014 vo Veľkom Mederi zorganizovala Katedra sociálneho rozvoja a práce a spoločnosť TREXIMA, tentokrát pod názvom „Zamestnanosť a jej sociálno-ekonomické súvislosti v európskom priestore“ pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny JUDr. Jána Richtera a rektora Ekonomickej univerzity Dr. h. c. prof. Ing. Rudolfa Siváka, PhD.

FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?