Katedra pedagogiky zabezpečuje kvalifikovanú prípravu učiteľov odborných ekonomických predmetov pre všetky druhy a typy stredných škôl, kde sa ekonomické predmety vyučujú. V súčasnosti sa realizuje týmito druhmi štúdia:

1. doplňujúce pedagogické štúdium
    • v dennej forme (súbežné – pre študentov inžinierskeho štúdia na EU v Bratislave),
    • v externej forme (následné – pre absolventov inžinierskeho štúdia);
  2. rozširujúce štúdium pre učiteľov administratívy a korešpondencie;
  3. kontinuálne vzdelávanie učiteľov základných a stredných škôl
    • Metodika tvorby podnikateľských plánov žiakov stredných škôl – aktualizačné vzdelávanie,
    • Aktuálne otázky výučby odborných ekonomických predmetov – aktualizačné – prípravné atestačné pred 2. atestáciou;
  4. pedagogické vzdelávanie vysokoškolských učiteľov EU v Bratislave (interná smernica rektora EU č. 3/2014).

Okrem uvedených vzdelávacích aktivít katedra zabezpečuje tieto výberové predmety pre jednotlivé študijné programy bakalárskeho štúdia na Národohospodárskej fakulte: cvičná firma (v slovenskom aj nemeckom jazyku), tvorba odborných prác a prezentačné zručnosti, praktikum z psychológie.

Katedra pedagogiky NHF EU v Bratislave ako nástupnícka organizácia po zrušenom Štátnom stenografickom ústave v Bratislave vykonáva štátne skúšky z písania na počítači a korešpondencie, ako aj štátne skúšky z majstrovského písania na počítači a korešpondencie. Štátnu skúšku môžu vykonať žiaci stredných škôl a vyšších odborných škôl, študenti vysokých škôl a ďalší záujemcovia.

Vo vedeckovýskumnej činnosti sa katedra orientuje na pedagogicko-psychologické a didaktické aspekty výchovno-vzdelávacieho procesu na stredných a vysokých školách. Aktuálne výskumné úlohy sú zamerané na obsahové a organizačné zmeny ekonomického školstva v podmienkach sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky SR, postavenie učiteľov odborných ekonomických predmetov v procese sociálno-ekonomických zmien v spoločnosti a inováciu systému vzdelávania a ďalšieho vzdelávania učiteľov odborných ekonomických predmetov pre stredné školy.

Kde nás nájdete: 4. poschodie, blok C (stará budova)

Telefón: +421 2 67 291 145

Pracoviská zriadené na Katedre pedagogiky NHF EU v Bratislave

Slovenské centrum cvičných firiem

pracovisko: Ekonomická univerzita v Bratislave

tel.: 02/67 291 488

www: www.siov.sk

Psychologická poradňa na EU

tel.: 02/67 291 409

tel./fax: 02/67 291 145

Utorok: 12:00 – 14:00 (po osobnom dohovore je možné dohodnúť iný termín)

Centrum protidrogových a poradenských služieb na EU

koordinátor - prof. Ing. Rudolf Šlosár, PhD.

tel.: 02/67 291 449