Vďaka podpore Nadácie VÚB v rámci schémy "Hosťujúci profesor" Katedra bankovníctva a medzinárodných financií uvítala na svojej pôde doc. Romana Horvátha, Ph.D. z inštitútu IES Fakulty sociálnych vied Karlovej univerzite v Prahe.

V rámci jeho pobytu mali členovia KBMF, celej Národohospodárskej fakulty, ako aj odborná verejnosť možnosť zvyšovať svoj kvalifikačný rast účasťou na kurze Applied Econometrics, ako aj pomocou osobných konzultácií. V rámci projektu sa členovia katedry aktívne podieľali na výskume v oblasti rozvoja finančného sektora a úrokového kanála transmisného mechanizmu menovej politiky, ktoré výsledkom sú pracovné štúdie v daných oblastiach. Tento projekt tak zároveň prispel k zvyšovaniu kvality dizertačných prác, ako aj samotných vedeckých publikácií členov KBMF.

Logo nadacia VUB