Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave má dlhodobo významné postavenie pri výchove ekonómov. NHF EU v Bratislave poskytuje vysokoškolské vzdelávanie na vysokej úrovni v jedinečných akreditovaných študijných programoch, o ktoré teória i prax prejavujú hlboký a trvalý záujem.

Vzdelávacia ako aj vedeckovýskumná činnosť NHF EU v Bratislave sa dlhodobo orientuje nielen na národohospodársku – makroekonomickú úroveň národného hospodárstva, ale aj na podnikateľskú – mikroekonomickú sféru, na bankovníctvo, daňovníctvo, poisťovníctvo, verejné financie, podnikateľské a medzinárodné financie, na regionálny rozvoj, verejnú správu a samosprávu, na prienik informatizácie do jednotlivých oblastí riadiacich a rozhodovacích činností.

Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave sa podieľa na vytváraní spoločensky a ekonomicky významných podkladov a materiálov významných pre fungovanie spoločnosti. Úzko spolupracuje najmä s orgánmi štátnej správy a samosprávy, ako aj s významnými domácimi a zahraničnými vzdelávacími a vedeckovýskumnými ústavmi a inštitúciami.

Absolventi NHF EU v Bratislave preukázateľne dlhodobo dosahujú spoločensky uznávané umiestnenie a uplatnenie v širokom spektre hospodárskej praxe, a to aj mimo územia Slovenskej republiky.

Národohospodárska fakulta EU v Bratislave poskytuje vzdelávanie:

• v 7. študijných programoch na 1. stupni štúdia:
  1. Financie, bankovníctvo a investovanie
  2. Poisťovníctvo
  3. Národné hospodárstvo
  4. Ľudské zdroje a sociálny manažment
  5. Ekonomická teória a ekonomická žurnalistika
  6. Verejná správa a regionálny rozvoj
  7. Ekonómia a právo (spoločný študijný program s Právnickou fakultou UK v Bratislave)

• v 11. študijných programoch na 2. stupni štúdia:
  1. Financie
  2. Bankovníctvo