Na zasadaní Rady Academia Europaea, európskej akadémie vied, bol 26. júna 2016 vedúci KSRaP NHF EUBA Martin Kahanec zvolený za riadneho člena Academia Europaea v sekcii ekonomických, biznis a manažérskych vied. Tejto pocty sa mu dostalo ako celkovo piatemu Slovákovi a prvému v spoločenských a príbuzných vedách.

Vážení uchádzači o štúdium,

veľmi nás teší Váš záujem o štúdium na Národohospodárskej fakulte EU v Bratislave v študijnom programe EKONÓMIA A PRÁVO. Študijný program Ekonómia a Právo predstavuje novinku v oblasti vzdelávacích služieb v SR. Obdobné bakalárske študijné programy možno nájsť na renomovaných zahraničných univerzitách, napr. Universität St. Gallen vo Švajčiarsku, alebo aj Wirtschaftsuniversität Wien v Rakúsku.

Národohospodárska fakulta prezentovala svoj výskum aj na jubilejnom 10. ročníku Noci výskumníkov, ktorý sa konal dňa 30. 9. 2016 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave.

V rámci stánku „Dobrá práca – úspešná budúcnosť“, ktorý odborne zastrešili Katedra sociálneho rozvoja a práce Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja oslovili niekoľko stovák návštevníkov, pre ktorých mali pripravené viaceré aktivity a malé prekvapenia. Menší „potencionálni vedci“ kreslili svoje vysnívané povolanie a tí starší písali, aké je ich vysnené povolanie. Pre tých, ktorí ešte nevedia, kam sa uberať vo svojej profesijnej dráhe, boli pripravené rôzne dotazníky na orientáciu sa v kariére, ktoré im môžu pomôcť pri ich rozhodovaní.

Rada pre Rozpočtovú zodpovednosť a Katedra financií Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave pre Vás zorganizovali dňa 29.9.2016 prednášku významného kanadského ekonóma Kevina Pagea, prvého predsedu kanadskej fiškálnej rady, v súčasnosti pôsobiaceho na univerzite v Ottawe. Prednáška bola venovaná makroekonomickým politikám po finančnej kríze a budúcnosti nezávislých fiškálnych inštitúcií.

V utorok 15.3.2016 sme sa na NHF stretli so záujemcami o štúdium na 2. stupni.

Záujemcom o inžinierske štúdium na našej fakulte ako na najlepšie hodnotenej ekonomickej fakulte v Bratislave (podľa hodnotenia ARRA 2015) boli k dispozícii prezentačné stánky desiatich akreditovaných študijných programov NHF, ktoré ponúkame.

V dňoch 11. a 12. marca 2016 sa na pôde Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave uskutočnil medzinárodný vedecký workshop na tému "European Integration in the Aftermath of Debt Crisis”.

Medzinárodný workshop zorganizovala Katedra ekonomickej teórie v spolupráci s medzinárodnou výskumnou sieťou INFER (International Network for Economic Research) a jeho cieľom bolo vytvoriť priestor na diskusiu o otázkach ďalšej integrácie v Európe, prehĺbiť spoluprácu slovenských a zahraničných výskumníkov a umožniť im prezentovať výsledky svojho výskumu. Samotné rokovanie prebiehalo v dvoch plenárnych zasadnutiach a v siedmich sekciách.