Tím Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave v zložení Zuzana Demeterová (5. ročník odbor Medzinárodné financie), Peter Berzéty, Martin Kropil a Jakub Vodička (všetci 4. ročník odbor Medzinárodné financie) sa prebojoval v národnom kole súťaže Global Management Challenge 2016/2017 medzi 8 najlepších tímov zo Slovenska a v národnom finále súťaže obsadil krásne 3. miesto.

Pre záujemcov o vyskokoškolské štúdium študijného programu Ekonómia a právo na NHF EU v Bratislave:

Pre záujemcov o vyskokoškolské štúdium všetkých študijných programov na Ekonomickej univerzite v Bratislave:

Vážení priatelia,

dovoľujeme si Vás osloviť v dobe, keď máte možnosť rozhodnúť sa, komu poukážete 2% z Vašich zaplatených daní za rok 2016. Budeme radi keď to bude práve Nadácia NÁRODOHOSPODÁR, ktorú podporíte a tým nám pomôžete skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na Národohospodárskej fakulte EU v Bratislave. Cieľom činnosti Nadácie NÁRODOHOSPODÁR, ktorá bola založená v roku 1991 je podpora rozvoja vysokoškolského ekonomického vzdelávania študentov, pedagogickej činnosti a výskumu učiteľov fakulty, vytváranie a zlepšovanie podmienok na štúdium ekonómie na našej fakulte.

BANKADEMY je spoločným projektom Tatra banky, a.s. , Národohospodárskej fakulty a Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Inovácie, kreativita, ľudskosť, tímovosť, praktické skúsenosti, networking - to sú slová, ktoré odrážajú Projekt BANKADEMY.

V letnom semestri 2016/17 otvárame brány primárne študentom NHF s orientáciou na korporátne bankovníctvo pod vedením supervisorky Ing. Márie Širáňovej M.A., PhD. z Katedry bankovníctva a medzinárodných financií. Začíname 13. 2. 2017.

Na zasadaní Rady Academia Europaea, európskej akadémie vied, bol 26. júna 2016 vedúci KSRaP NHF EUBA Martin Kahanec zvolený za riadneho člena Academia Europaea v sekcii ekonomických, biznis a manažérskych vied. Tejto pocty sa mu dostalo ako celkovo piatemu Slovákovi a prvému v spoločenských a príbuzných vedách.

Vážení uchádzači o štúdium,

veľmi nás teší Váš záujem o štúdium na Národohospodárskej fakulte EU v Bratislave v študijnom programe EKONÓMIA A PRÁVO. Študijný program Ekonómia a Právo predstavuje novinku v oblasti vzdelávacích služieb v SR. Obdobné bakalárske študijné programy možno nájsť na renomovaných zahraničných univerzitách, napr. Universität St. Gallen vo Švajčiarsku, alebo aj Wirtschaftsuniversität Wien v Rakúsku.

Dňa 23. 3. 2017 sa na pôde Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave v spolupráci s Katedrou hospodárskej politiky uskutočnila beseda s

prof. Ing. Václavom KLAUSOM, CSc.

prezidentom Českej republiky v rokoch 2003 - 2013

predsedom vlády Českej republiky v rokoch 1992 - 1997

významným českým ekonómom

na tému: "Poznatky z transformácie centrálne plánovanej ekonomiky na trhovú."

Ďakujeme všetkým, ktorí k nám prišli 15. 3. 2017 na INFODEŇ pre 2. stupeň štúdia NHF a budeme radi, keď sa s Vami stretneme na našej fakulte aj na inžinierskom štúdiu v budúcom akademickom roku.

NOVINKOU je možnosť prijatia na viaceré študijné programy na 2. stupni štúdia NHF

BEZ PRIJÍMACÍCH POHOVOROV

aj pre študentov prichádzajúcich z iných fakúlt alebo z iných vysokých škôl.